Asparagus do dekoracji bukietów

Do rodziny asparagusów należy około 350 gatunków tych roślin. Najbardziej znane gatunki to: asparagus lekarski; wiszący asparagus południowoafrykański, a także asparagus pierzasty.

Wszystkie asparagusy mają drobne, delikatne, łuskowate gałęziaki, które zależnie od gatunku mogą mieć kształty igieł, albo liści i wyrastają z wzniesionych, czasem wijących się pędów. Pędy tej rośliny mogą rosnąć do nawet jednego metra długości.

Asparagus doskonale nadaje się do bukietów, wiązanek kwiatowych, a także innych kompozycji florystycznych. Asparagus może być uprawiany w naczyniach wiszących, albo w stojakach na kwiaty, wtedy wyrastają długie i zwisające pędy.

Jest rozmnażany poprzez wysiewanie nasion oraz poprzez dzielenie bryły korzeniowej. Roślina powinna być zraszana codziennie. W przypadku małej wilgotności roślina łatwo i szybko usycha. W lecie asparagus należy podlewać do trzech razy w czasie tygodnia.

W zimie wystarczy podlać asparagus jeden raz w tygodniu. Asparagus należy nawozić jeden raz w tygodniu od wiosny do jesieni, a w zimie jeden raz w miesiącu.

1 comment

  1. kalikst

    Zanim się skorzysta, warto poznać opinie innych osób. Na swoje nieszczęście wyjątek ludzi idzie drogą na skróty i od razu szuka rozwiązania w Internecie. A jak widać, ten pełen jest absurdów. Nie polecam! pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.