Asparagus do dekoracji bukietów

Do rodziny asparagusów należy około 350 gatunków tych roślin. Najbardziej znane gatunki to: asparagus lekarski; wiszący asparagus południowoafrykański, a także asparagus pierzasty.

Wszystkie asparagusy mają drobne, delikatne, łuskowate gałęziaki, które zależnie od gatunku mogą mieć kształty igieł, albo liści i wyrastają z wzniesionych, czasem wijących się pędów. Pędy tej rośliny mogą rosnąć do nawet jednego metra długości.

Asparagus doskonale nadaje się do bukietów, wiązanek kwiatowych, a także innych kompozycji florystycznych. Asparagus może być uprawiany w naczyniach wiszących, albo w stojakach na kwiaty, wtedy wyrastają długie i zwisające pędy.

Jest rozmnażany poprzez wysiewanie nasion oraz poprzez dzielenie bryły korzeniowej. Roślina powinna być zraszana codziennie. W przypadku małej wilgotności roślina łatwo i szybko usycha. W lecie asparagus należy podlewać do trzech razy w czasie tygodnia.

W zimie wystarczy podlać asparagus jeden raz w tygodniu. Asparagus należy nawozić jeden raz w tygodniu od wiosny do jesieni, a w zimie jeden raz w miesiącu.


Komentarze (1)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 2.0 / 5 (2 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Zanim się skorzysta, warto poznać opinie innych osób. Na swoje nieszczęście wyjątek ludzi idzie drogą na skróty i od razu szuka rozwiązania w Internecie. A jak widać, ten pełen jest absurdów. Nie polecam! pozdrawiam

26 marca 2012 o 00:00 kalikst
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu