Badanie krwi – jak się przygotować

Testy krwi, badania krwi to jedne z najczęściej wykonywanych badań kontrolnych. Mimo ich powszechności należy znać kilka zasad, których powinniśmy przestrzegać zanim udamy się na badanie krwi.

1) Na 2-3 dni przed badaniem poziomu cholesterolu i trójglicerydów nie pij alkoholu.

2) Na 4-5 dni przed badaniem krwi (niezależnie od rodzaju badania) odstaw wszystkie suplementy diety i preparaty ziołowe, które przyjmujesz. Bierz tylko te leki, które musisz. W dniu badania zażyj je jednak dopiero po pobraniu krwi.

3) Prawie wszystkie badania krwi wykonywane są na czczo. W dniu badania krwi zapomnij o śniadaniu.

4) Jeżeli pobranie krwi jest wcześnie rano to dzień wcześniej zjedz wczesną kolację (nie później niż o 20.00). Od ostatniego posiłku do pobrania krwi musi upłynąć conajmniej 12-15 godzin.

5) Jeżeli masz robioną krzywą glikozy (pierwsza próbka pobierana jest na czczo, drugo po 2-3 godzinach), staraj się odpoczywać i nie stresować.

6) W przeddzień badania na poziom antygenów wytwarzanych przez prostatę (PSA) nie uprawiaj seksu oraz nie jeździj na rowerze.

1 comment

  1. Sykstus1981

    Do tej pory myślałam, że korzystanie z internetowych porad to głupota i błazenada. Jak bardzo byłam w błędzie! Nikt nie był w stanie mi doradzić, a w tym miejscu rada się znalazła. Jestem bardzo wdzięczna, będę polecać rodzinie! pozdro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.