Badanie krwi – jak się przygotować

Testy krwi, badania krwi to jedne z najczęściej wykonywanych badań kontrolnych. Mimo ich powszechności należy znać kilka zasad, których powinniśmy przestrzegać zanim udamy się na badanie krwi.

1) Na 2-3 dni przed badaniem poziomu cholesterolu i trójglicerydów nie pij alkoholu.

2) Na 4-5 dni przed badaniem krwi (niezależnie od rodzaju badania) odstaw wszystkie suplementy diety i preparaty ziołowe, które przyjmujesz. Bierz tylko te leki, które musisz. W dniu badania zażyj je jednak dopiero po pobraniu krwi.

3) Prawie wszystkie badania krwi wykonywane są na czczo. W dniu badania krwi zapomnij o śniadaniu.

4) Jeżeli pobranie krwi jest wcześnie rano to dzień wcześniej zjedz wczesną kolację (nie później niż o 20.00). Od ostatniego posiłku do pobrania krwi musi upłynąć conajmniej 12-15 godzin.

5) Jeżeli masz robioną krzywą glikozy (pierwsza próbka pobierana jest na czczo, drugo po 2-3 godzinach), staraj się odpoczywać i nie stresować.

6) W przeddzień badania na poziom antygenów wytwarzanych przez prostatę (PSA) nie uprawiaj seksu oraz nie jeździj na rowerze.


Komentarze (1)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 3.7 / 5 (3 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Do tej pory myślałam, że korzystanie z internetowych porad to głupota i błazenada. Jak bardzo byłam w błędzie! Nikt nie był w stanie mi doradzić, a w tym miejscu rada się znalazła. Jestem bardzo wdzięczna, będę polecać rodzinie! pozdro

9 marca 2011 o 00:00 Sykstus1981
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu