Buty dla osób chorych na RZS

Buty dla osób, które chorują na RZS powinny być wygodne. Nie mogą być ciasne. Powinny być też lekkie i dobrze dopasowane do kształtu stóp. Nie powinny obciążać kości, stawów, mięśni, kręgosłupa. Na lato odpowiednie są klapki, lekkie; ale nie japonki, które mogłyby powodować nieprzyjemny ucisk pomiędzy palcami stóp.

Bardzo odpowiednie mogą być nawet klapki takie, jakie używane są na basenach. „Klapki basenowe” nie są bardzo eleganckie, a jednak są lekkie i wygodne, a to jest bardzo ważne dla ludzi, chorujących na RZS. „Klapki basenowe” nie obciążają niepotrzebnie układu kostnego i kręgosłupa.

Osoby, które chorują na RZS, nie powinny nosić butów na szpilkach, na wysokich obcasach, nie mogą też nosić butów na koturnach, które niszczą kręgosłup i stawy. Dobre buty to lekkie obuwie sportowe, tenisówki dla ludzi chorujących na reumatoidalne zapalenie stawów, a także na inne choroby reumatyczne. Dobre i wygodne są buty z naturalnej skóry, ponieważ mięciutka skóra dobrze dopasowuje się do stóp.

2 comments

  1. Florian1982

    Niesamowite, ale kolejny raz sieć ratuje mi życie. To poważnie skarbnica wiedzy i przydatnych porad. Nie potrafię sobie wyobrazić, jak kiedyś ludzie sobie radzili :). Dziękuję w imieniu swoim i przyjaciółki. buziaki

  2. chora na rzs

    Co za bzdury. Jestem chora na RZS – gdybym ubrała tenisówki lub klapki basenowe na cały dzień chyba bym wyła z bólu wieczorem! Buty dla ludzi z RZS mają być dobrej firmy, nawet zwykłe sandały, takie, które dopasują się do stopy. Wysokie obcasy rzeczywiście się nie sprawdzają, ale już wolałabym spędzić dzień na koturnie dobrej firmy niż w tenisówkach!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.