Co możemy zrobić gdy brakuje pieniędzy na spłatę kredytu?

Myślę, że śmiało można założyć, że w dzisiejszych czasach kredyty posiada znaczna większość z nas. Jednakże w życiu bywa różnie i nawet mając dobrą pracę, pewnego dnia może się okazać, że zostaliśmy bez niej, a co za tym idzie bez źródła dochodów. Na dodatek zbliża się termin spłaty kolejnej raty kredytu? Co robić?Przede wszystkim nie udawać, że problem nie istnieje. Bank nie zapomni i czasem potrafi zadzwonić nawet po kilku dniach z przypomnieniem, że upłyną nam termin. Początkowo ludzie traktowani są tak, jakby po prostu zapomnieli, bo taka jest częsta przyczyna chwilowego spóźnienia się z ratą. Warto zadzwonić do banku przed tym telefonem i wyjaśnić sytuację. W ostateczności warto przyznać się do kłopotów finansowych przy okazji tego telefonu.

Co możemy zrobić gdy brakuje pieniędzy na spłatę kredytuBank stara się załatwić sprawę we własnym zakresie. Jest to dla niego tańsze i generuje dużo lepszy wizerunek i zaufanie klienta. Dlatego też na początku otrzymamy propozycję wakacji kredytowych, przeorganizowania kredytu lub rozłożenia go na większą liczbę rat. W ten sposób bank otrzyma swoje pieniądze, a my będziemy obciążeni w mniejszym stopniu.

Jednak im dłużej zwlekamy, tym mniej w nas widzą osobę, która ma chwilowe problemy, a tym bardziej dłużnika, z którego należy ściągnąć należność lub jej część za wszelką cenę. A jeśli będziemy zwlekać wystarczająco długo, to w końcu do naszych drzwi zapuka komornik. A on nie będzie proponował restrukturyzacji kredytu i pytał o naszą sytuację, on po prostu zajmie nam część dochodów lub zlicytuje sprzęt.
Dlatego właśnie warto uprzedzić bank o swoich problemach. Tam też pracują ludzie, którzy wiedzą, że czasem w życiu można mieć kilka miesięcy pod górkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.