Czosnek siatkowaty działa oczyszczająco na krew i żołądek

Czosnek siatkowaty to gatunek byliny z rodziny czosnkowatych występujący niemal w całej Europie, Azji i na Alasce. W Polsce roślina ta występuje tylko w południowo-wschodniej części kraju.

Właściwości (zastosowanie): oprócz zastosowania kulinarnego, czosnek siatkowaty posiada właściwości lecznicze. Przede wszystkim działa oczyszczająco na krew i żołądek, wzmacniająco na organizm oraz moczopędnie. Ponadto, ta odmiana czosnku jest stosowana przy szkorbucie i stwardnieniu tętnic.

Dawkowanie: należy spożywać czosnek w postaci świeżych ząbków czosnku lub przygotować napar lub nalewkę (kuracja raz na rok). To drugie, przyrządzamy się z 35 g świeżego, utartego czosnku zmieszanego z 200 ml spirytusu. Miksturę szczelnie zamykamy i zostawiamy w chłodnym miejscu na 14 dni. Po upływie tego czasu nalewkę przecedzamy i przelewamy do osobnego naczynia, które umieszczamy w ciemnym miejscu na okres 5 dni. Po tym czasie pijemy nalewkę zaczynając rano od 1 kropli, południe – 2 krople, wieczorem – 3 krople, następnego dnia rano 4 krople i itd., aż dojdziemy do 25 kropli. Jak dojdziemy do tych 25 kropli, pijemy nalewkę 3 razy na dzień po 25 kropli, aż do wykończenia butelki.

2 comments

  1. Dobromir86

    Myślę sobie, czy ktoś robi sobie jaja, ale jeśli tak, to z całą pewnością ma super ubaw po pachy! Żałuję, że tu trafiłem i zaufałemtym bredniom! Dno, dno i wodorosty! Pozdrawiam

  2. KONSTANTY

    Jeżeli poszukujecie faktycznie kompetentnej pomocy, skierujcie się do profesjonalisty, który się zna na rzeczy. Bo zagadkąjest kto siedzi po drugiej stronie i wymyśla bzdury, które później ktoś publikuje w sieci ( a możliwe że jest to jedna i ta sama osoba). My poprzez klikanie ułatwiamy im zarobienie kasy, a oni tylko na to czekają. Nigdy więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.