Czym najlepiej myć podłogi

Utrzymanie podłóg w czystości to nie lada wyzwanie dla gospodyni domowej. Wystarczy jednak poznać kilka zasad, by czyszczenie podłóg nie było zmorą.

Mycie podłóg należy zacząć od… przygotowania szczotek, zmiotek i innych narzędzi. Szczotka do zamiatania też musi być czysta więc od czasu do czasu należy ją wymyć w wodzie z mydłem.

Jeżeli mamy nową szczotkę z naturalnego włosia to można ją włożyć na chwilę do mocno osolonej wody a następnie wysuszyć. Efektem tego zabiegu będzie lepsze zbieranie brudu przez szczotkę.

Starą sprawdzoną receptą naszych babć na lśniące podłogi jest dodanie odrobiny octu do wody. Do płytek ceramicznych i kafelek stosuje się czasem szare mydło.

Inną ważną zasadą jest to, że do czyszczenia terakoty używamy ciepłej wody a do podłóg drewnianych letniej.

Panele nie mogą być myte za pomocą zbyt mokrej szczotki ponieważ mogą nabrać wody i się zniszczyć.

Do zmycia śladów po butach można użyć szmatki nasączonej alkoholem.


Komentarze (1)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 3.5 / 5 (4 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Jakiś czas temu się przejechałem na czymś, co było w necie i niestety niczego mnie to nie nauczyło. Finisz, nigdy więcej nie będę korzystał z rad, które tutaj są!!! To jakaś dowcip i śmiech na sali!

14 lutego 2011 o 00:00 mateusz
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu