Czym otworzyć plik .pit

Jeśli jesteśmy użytkownikiem standardowego komputera to plik .pit będzie bardzo rzadko widziany na naszym komputerze. Jeśli już się tak stanie to nie otworzymy go byle czym, a będziemy potrzebowali odpowiedniego narzędzia.

Jest to bowiem skompresowane archiwum, a sam standard jest stosowany głównie w Macach firmy Apple. Z tego względu komputery oparte na Linuxie czy Windowsie raczej nie posiadają narzędzi do ich otwarcia.

Całe szczęście bardzo łatwo i szybko możemy zdobyć niezbędne oprogramowanie. Wystarczy, że wyszukamy i pobierzemy program StuffIt. Umożliwia on obsługę różnych sposobów kompresji danych, w tym także tych z innych systemów operacyjnych. Sam program jest dostępny w Internecie bez większych problemów. Jego instalacja i użytkowanie są banalnie proste, i każdy powinien się bardzo szybko zorientować w funkcjach i interfejsie.

Często jednak po odpakowaniu takiego archiwum możemy trafić na inne pliki przeznaczone na Maca i natrafić na kolejne problemy z ich otwarciem. Warto wtedy poszukać rozwiązania na naszej stronie.


Komentarze (1)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 3.7 / 5 (3 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu