Czym otworzyć plik .pit

  • Written by:
  • 1 Reply

Jeśli jesteśmy użytkownikiem standardowego komputera to plik .pit będzie bardzo rzadko widziany na naszym komputerze. Jeśli już się tak stanie to nie otworzymy go byle czym, a będziemy potrzebowali odpowiedniego narzędzia.

Jest to bowiem skompresowane archiwum, a sam standard jest stosowany głównie w Macach firmy Apple. Z tego względu komputery oparte na Linuxie czy Windowsie raczej nie posiadają narzędzi do ich otwarcia.

Całe szczęście bardzo łatwo i szybko możemy zdobyć niezbędne oprogramowanie. Wystarczy, że wyszukamy i pobierzemy program StuffIt. Umożliwia on obsługę różnych sposobów kompresji danych, w tym także tych z innych systemów operacyjnych. Sam program jest dostępny w Internecie bez większych problemów. Jego instalacja i użytkowanie są banalnie proste, i każdy powinien się bardzo szybko zorientować w funkcjach i interfejsie.

Często jednak po odpakowaniu takiego archiwum możemy trafić na inne pliki przeznaczone na Maca i natrafić na kolejne problemy z ich otwarciem. Warto wtedy poszukać rozwiązania na naszej stronie.

1 comment

  1. Pingback: Czym otworzyć plik .dat - 1000rad.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.