Domowe sposoby na ból gardła u dziecka

Ból gardła u dziecka wymaga konsultacji lekarza. Możemy jednak wspomóc leczenie bolącego gardła poprzez zastosowanie sprawdzonych domowych sposobów. Oto one…

Płukanka z rumianku, szałwi i tymianku

Płukanie gardła rumiankiem, szałwią lub tymiankiem jest niezwykle skuteczne ponieważ zioła te działają przeciwzapalnie i łagodząco. Płukanie należy robić kilka razy dziennie. W aptekach są do nabycia gotowe preparaty.

Płukanka wody z solą

Płukanie gardła letnią wodą z solą łagodzi i przynosi ulgę. Może zmniejszyć też obrzęk gardła.

Inhalacji z szałwi

Skuteczne są także inhalacje z 2 łyżek stołowych szałwi zalanej 1 litrem ciepłej wody (nie za gorącej). Należy przykryć głowę dziecka ręcznikiem i pozwolić my wdychać parę przez ok 10-15 minut. Inhalacje należy powtarzać kilka razy dziennie.

Zimny okład na szyję

Aby nie doszło do zapalenia gardła można robić zimne okłady na szyję. Należy okręcić szyję dziecka zmoczonym w zimnej wodzie lnianym ręcznikiem i pozostawić na około godzinę.

Zimny okład z twarogu na noc

Podobnie jak zimne okłady, pomocne mogą być okłady z zimnego twarogu pozostawione na całą noc. Nałóż na ścierkę grubą warstwę twarogu i połóż ją na szyi dziecka.

1 comment

  1. Cezary77

    Bezsensowne jest marnowanie czasu na sprawdzanie ryzykownych metod. Zamieszczona w tym miejscu porada jest wypróbowana i przede wszystkim rzeczywiście owocna. Zaświadczamto, bo sam sprawdziłem. Polecam gorąco. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.