Domowe sposoby na gładkie stopy

Stopy, szczególnie w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, mają tendencję do rogowacenia, a pięty dodatkowo do pękania. Jest to istna zmora, szczególnie latem, gdy chodzimy w samych sandałkach lub klapkach i wystawiamy stopy na widok publiczny.

Sposób na gładkie stopy jest jednak bardzo prosty. Należy zacząć od kilkunastominutowego namoczenia nóg w wodzie z solą, przeznaczoną specjalnie do tego typu zabiegów, zawierającą ekstrakt z ziół, które nie tylko relaksują zmęczone stopy, ale również nawilżają i działają antyperspiracyjnie.

Następnie przy pomocy tarki do stóp lub pumeksu i mydła, należy zetrzeć zrogowaciały naskórek z całych stóp, szczególnie z okolicy pięt. W tak przygotowane stopy wcieramy peeling w postaci gotowego kosmetyku lub wykonany samodzielnie np. ze zmieszanych fusów z kawy z oliwą z oliwek. Pozwoli to ostatecznie pozbyć się nawet drobnych zrogowaciałych komórek, dodatkowo nawilżając i odżywiając stopy.

Następnie stopy należy wytrzeć do sucha, nałożyć na całą ich powierzchnie krem do stóp o właściwościach nawilżających i odżywczych i założyć bawełniane skarpetki. Zabiegi tego typu powinno wykonywać się na noc. Podczas snu krem idealnie się wchłonie i już rano następnego dnia będziemy mogli cieszyć się gładkimi, miękkimi stopami. Krem zaleca się stosować codziennie, niezależnie od zabiegów peelingujących, aby zapobiegać nadmiernemu wysychaniu skóry stóp.

1 comment

  1. gilbert

    Okazuje się, że Internet służy nie tylko do rozrywki i niepoważnych rzeczy, jak do tej pory uważałem. Byłem nieustępliwy i zawsze dawałem sobie radę sam. Jednak do wykorzystania porady z netu namówiła mnie córka. Trochę czasu jej to zajęło, ale teraz jest dumna że udało jej się mnie do tego przekonać. Rzeczywiście, skorzystałem z porady i jestem bardzo zadowolony. Dziękuję serdecznie. uściski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.