Domowe sposoby na ospę wietrzną u dzieci

Ospa wietrzna jest typową wirusową, chorobą dziecięcą. Jest łatwa do wyleczenia. Wymaga jednak konsultacji lekarskiej. Domowe sposoby na ospę są tylko dodatkiem do tego leczenia. Pamiętaj o tym.

Przy ospie pojawia się swędząca wysypka. Nie należy blokować dostępu powietrza do niej ponieważ im szybciej się wysuszy, tym krócej będzie swędziała. Nie należy w żaden sposób podrażniach skóry w okolicach wysypki a już bezwzględnie nie wolno się drapać bo może doprowadzić to do blizn i infekcji bakteryjnych.

Dlatego dziecko chore na ospę powinno nosić bawełniane lub jedwabne ciuchy ponieważ są delikatne i nie podrażniają skóry i dają uczucie chłodu.

Ponieważ dziecku ciężko wyperswadować niedrapania się dlatego dobrze jest obciąć mu paznokcie na krótko a w nocy zakładać rękawiczki. Ręce dziecka powinny być czyste, aby nie doprowadzić do infekcji bakteryjnej przy rozdrapaniu pęcherzyków.

Pęcherzyki i strupki po pęcherzykach można pokrywać środkiem łagodzącym świąd, zakupionym w aptece.

2 comments

  1. Bartlomiej1982

    W necie cały czas rodzą się witryny z pseudo-radami i potem są skutki jakie są. Jeślido tworzenia artykułu i radzenia komuś siada osoba, która się w najmniejszym stopniu w temacie nie orientuje, to mamy opłakane skutki. Tylko szkoda że ubolewająci , którzy takim pożal się Boże profesjonalistom wierzą i myślą, że to co rozpowszechniają jest prawdziwe. buziaki

  2. aron

    Do tego czasu myślałam, że korzystanie z internetowych rad to nieroztropność i błazenada. Jak bardzo byłam w błędzie! Nikt nie był w stanie mi doradzić, a tutaj rada się znalazła. Jestem bardzo wdzięczna, będę przekazywać rodzinie! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.