Dzika róża dla osób chorych na RZS

  • Written by:
  • 1 Reply

Reumatoidalne zapalenie stawów jest to bardzo groźna, nieuleczalna choroba. W Polsce z powodu RZS cierpi około 450 000 ludzi, a w każdym roku przybywa następnych 8.000 – 16.000 pacjentów, chorych na RZS. Na RZS może zachorować każdy, najczęściej jednak chorują kobiety. Reumatoidalne zapalenie stawów może pojawić się w każdym wieku.

Reumatoidalne zapalenie stawów może rozwijać się w sposób ciągły, albo w rzutach. Bardzo często na początku atakuje stawy dłoni, stóp i wywołuje w nich stan zapalny. Stawy zaatakowane stanem zapalnym puchną, bolą, drętwieją. Pojawia się też bolesna sztywność stawów. Z czasem stan zapalny rozszerza się na wszystkie stawy, na inne narządy.

Osoby chorujące na reumatoidalne zapalenie stawów, cierpią z powodu ogromnego bólu, który bardzo często uniemożliwia im swobodne poruszanie się, wykonywanie nawet najprostszych czynności codziennych. Ból wywołany reumatoidalnym zapaleniem stawów nie pozwala też spokojnie spać pacjentom. Choroba ta, jeśli jest za późno wykryta, albo źle leczona prowadzi do uszkodzenia stawów oraz do trwałego kalectwa, a także do przedwczesnej śmierci.

Lekarze i naukowcy nie potrafią jednoznacznie i konkretnie określić, co jest dokładną przyczyną wystąpienia choroby RZS. Natomiast przypuszcza się, że przyczyną RZS mogą być infekcje wirusowe, albo bakteryjne. W przypadku wystąpienia takiej choroby, własny system odpornościowy człowieka z nieznanych przyczyn zaczyna szybko i nagle atakować oraz niszczyć własne tkanki stawów.

1 comment

  1. Onufry

    Zastanawiam się, czy ktoś robi sobie żarty, ale jeśli tak, to na pewno ma niesamowity ubaw po pachy! Ubolewam?Pluję sobie w brodę, że tu się znalazłem i dałem wiarętym głupotom! Dno, dno i wodorosty! Siemka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.