Jak czyścić drewniane meble

Piękne drewniane meble są wielką ozdobą domu. Zazwyczaj są bardzo drogie (nierzadko to antyki) więc trzeba szczególnie o nie dbać. Oto kilka rad, w jaki sposób dbać o drewniane meble.

Do czyszczenia drewnianych mebli nie powinno używać się zbyt dużo wody ponieważ szkodzi ona na drewno.

Zamiast wody można zastosować roztworem octu i oliwy (mieszamy w proporcji 1:1). Należy jednak pamiętać, żeby myjąc tym roztworem stosować szmatki z włókna sztucznego – np rajstop.

Drewniane powierzchnie mebli czyścimy zawsze wzdłóż słojów.

Jeżeli drewniany mebel jest bardzo zabrudzony, to możemy zastosować mieszankę terpentyny, octu i mąki ziemniaczanej (mieszamy je wszystkie w równych proporcjach, tj.: 1:1:1). Po czyszczeniu tą mieszanką, polerujemy mebel miękką szmatką.

Po myciu drewnianych mebli, jak mamy jeszcze siły, to możemy nadać im połysk polerując je olejem lnianym.

4 comments

 1. MARCELI

  To się do niczego nie przydaje, nie pomaga. Nie próbujcie! Czuję się oszukana, a szukałam pomocy. buziaki

 2. Maria88

  To się do niczego nie przydaje, nie niesie pomocy. Nie korzystajcie! Czuję się nabita w butelkę, a szukałam rady. pozdrawiam

 3. stanislaw

  Zobaczyłam do tego czasu chyba wszystkie możliwe strony www na ten temat i nie mogłam nigdzie znaleźć metody. Ale na szczęście koleżanka poradziła mi tę stronę i proszę! Rozwiązanie się znalazło, ślicznie dziękuję!

 4. Agnes

  Ja skorzystałam z porady polerowania stołu olejem lnianym. Przeterminował mi się w lodówce i jak znalazł mam teraz do polerowania stołu. Nadaje mu bardzo ładny kolor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.