Jak czyścić glazurę i terakotę

Przy sprzątaniu domu najwięcej czasu poświęca się zazwyczaj łazience. Czysta i lśniąca glazura i terakota to duma każdej Pani Domu. Niestety, wymaga to bardzo dużo pracy. Oto kilka rad, jak czyścić i utrzymać w czystości glazurę i terakotę.

Czyszczenie podłogi (terakoty) i/lub płytek na ścianie (glazura lub płytki ceramiczne) nie jest trudne. Na rynku dostępne są dobre środki do usuwanie zanieczyszczeń z glazury i terakoty. Nie ma sensu więc tworzyć jakichś domowych mikstur do ich mycia. Można jednak udoskonalić te środki czyszczące do glazury i terakoty. Aby zawsze lśniły po myciu, można dodać do płynu do zmywania płytek doda się odrobinę amoniaku. Glazura i terakota będą wtedy ładnie łśniły.

Można także – zamiast standardowego płynu do mycia płytek – zastosować płyn do mycia naczyń, który świetnie nadaje się do mycia podłóg z terakotą, Kafelki na ścianie dają się łatwo zmywać a brud szybko ustępuje.

Jeżeli na glazurze (płytkach ceramicznych, kafelkach) lub terakotcie jest plama to możemy spróbować przemyć ją roztworem wody z octem (w proporcjach 50:50) lub przetrzeć je porządnie połówką cytryny a następnie spłukać wodą.


Komentarze (1)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 3.6 / 5 (5 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Zobaczyłam do tego czasu chyba wszystkie możliwe witryny dotyczące tego tematu i nie mogłam nigdzie znaleźć rozwiązania. Ale na szczęście przyjaciółka poradziła mi tę stronę i proszę! Rozwiązanie się znalazło, ślicznie dziękuję! pozdrawiam

3 września 2012 o 00:00 Gerwazy90
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu