Jak czyścić zmywarki?

Pierwszy krok to zdemontowanie, usunięcie półki, a dzięki temu można zobaczyć, jakie plamy znajdują się w zmywarce. Używając świeczki, albo latarki można dokładnie zlokalizować plamy. Większość brudów będzie zgromadzona w pobliżu spustów, przy podłodze. Następnie należy zdemontować zmywarkę.

betsyjean79 / Foter.com / CC BY-NC-SA

betsyjean79 / Foter.com / CC BY-NC-SA

Na podłodze w zmywarce jest główne ramię natryskowe. Prawdopodobnie będzie ono przymocowane łatwymi do odkręcenia śrubami z tworzywa sztucznego. Kiedy śruby zostaną odkręcone, a całość uniesiona, można zobaczyć, ile brudu zebrało się w pobliżu odpływu. Połączyć razem w misce kilka filiżanek octu i małą ilość mydła w płynie. Zamoczyć w roztworze szmatkę, albo gąbkę, a później wymyć podłogę i ścianki zmywarki. Oczyścić akcesoria zmywarki. Wyczyścić wyciągnięte wcześniej z dna zmywarki, ramię i upewnić się, że nic nie blokuje otworów. Czasem cząstki żywności mogą dostać się do filtra i zalegać w otworach, osłabiać ciśnienie w natrysku. Wykorzystać taką samą mieszaninę, aby usunąć zgromadzony kamień, lub plamy na akcesoriach.

Regały będą prawdopodobnie czyste, ale też można je umyć. Po skończeniu szorowania, spłukać plamy przy pomocy małej ilości wody, aby upewnić się, że wszystkie zostały wyczyszczone. Jeżeli wszystkie plamy zostały zlikwidowane, ponownie podłączyć wszystkie usunięte wcześniej elementy. Można zauważyć, że w dolnej części zmywarki znajduje się basen z cieczą. Jest to roztwór czyszczący i woda. Prostym sposobem na odprowadzenie całej wody ze zmywarki jest włączenie szybkiego cyklu mycia w zmywarce. Można też umieścić w niej 1/4  szklanki sody oczyszczonej, w dozowniku mydła. Soda połączy się z octem i dobrze wyczyści zmywarkę. Jednak trzeba sprawdzić, czy w zmywarce nie ma już żadnych pozostałości. W takim celu nastawić ją na szybkie płukanie.

Do czyszczenia zmywarek można stosować: ocet, kwas cytrynowy, sok z cytryny. Są to środki silnie żrące. W przypadku kwasu cytrynowego należy uważać, ponieważ w swojej czystej formie może być naprawdę niebezpieczny, a w przypadku nieumiejętnego stosowania, jeżeli dostanie się do oczu, może wywołać ślepotę. Działanie soku z cytryny może też być nieprzyjemne dla oczu, jednak jego działanie jest znacznie łagodniejsze, a różne odczucia pieczenia i inne dolegliwości znikną po przemyciu oczu wodą.

2 comments

  1. rudolf

    Muszę powiedzieć, że z początku nie wierzyłem w ten genialny sposób. Aczkolwiek po namowach mojej dziewczyny, rodziców, przyjaciół i ja zdecydowałem zaryzykować. Pomyślałem, że raz kozie śmierć i podjąłem ryzyko. Nie zawiodłem się, porada okazała się w 100% skuteczna. Dziękuję za nią serdecznie. Z całą pewnością przekażę ją swoim znajomym, którzy borykają się z podobnym problemem, a jest ich spora ilość. Pozdr

  2. kucior

    Jak nie pomagają już domowe środki to wtedy np. odkamieniacz electroluxa do pralek i zmywarek, my dostaliśmy z pralką, ale do tego tez się bardzo spoko sprawdza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.