Jak farbować włosy

Nakładając na włosy farbę zakupioną w sklepie czy drogerii należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim –bezpieczeństwo . Należy chronić zarówno skórę głowy czy szyi, jak i oczy przed ewentualnym szkodliwym działaniem specyfiku. Jeśli farba przedostanie się do oczu- należy je dokładnie wypłukać lekko ciepłą wodą, czynności tej należy poświęcić około 10 minut. Jeśli w kolejnych godzinach lub dniach pojawiłyby się problemy z oczami, koniecznie należy zgłosić się do lekarza. Jeśli chodzi o skórę, wskazane jest wcześniej wykonać test alergiczny np. na skórze przedramienia, jeśli oczywiście po raz pierwszy używamy tego produktu.

Przed nałożeniem farby na włosy warto wsmarować tłusty krem w skórę na granicy skóry owłosionej i nieowłosionej głowy- zapobiegnie to jej zafarbowaniu . Nakładając farbę należy zawsze używać rękawiczek ochronnych i pędzelka do jej nakładania.

Warto również zarzucić na ramiona specjalną pelerynkę fryzjerską, a jeśli takiej nie posiadamy, może ją zastąpić jakiś zużyty ręcznik, aby ubrania pod nim nie uległy zniszczeniu. Nie należy przekraczać czasu trzymania farby na włosach wyznaczonego przez producenta, może to bowiem powodować podrażnienia skóry głowy.

Po jego upływie włosy należy dokładnie spłukać, zgodnie z instrukcją na ulotce, i dopiero gdy zostaną one dokładnie oczyszczone z pozostałości farby, nałożyć odżywkę na nie i wysuszyć.

4 comments

 1. Gawel1979

  Faktycznie efektywne, polecam wszystkim ten sposób, jestem zdecydowanie zadowolony z efektu. całuski

 2. Zosia

  „jeśli oczywiście po raz pierwszy używamy tego produktu.”

  test alergiczny trzeba przeprowadzać ZA KAŻDYM RAZEM, nawet jeśli używamy dokładnie tego samego produktu, koloru itd.

 3. abakuk

  Na moje nieszczęście znalazłam tę witrynę i użyłamporady. Sądziłam, że istotnie pomoże, ale jest jeszcze gorzej! Ludzie, nie korzystajcie bo będziecie żałować podobnie jak ja! Pozdr

 4. Anna78

  Myślę o tym, czy nie zgłosić tego gdzieś. To, co publikuje ta witryna woła o pomstę do nieba. Ludzie poszukują w sieci porady i sądzą, że ją znajdą a tu co ?? Autor powinien być zawstydzony, że coś takiego zostało w ogóle opublikowane. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.