Jak i czym myć okna

Okres wiosenny to nie tylko okres budzenia się przyrody do życia ale także czas wiosennych porządków. Ich nieodzownym elementem jest mycie okien.

Oto kilka sposobów jak robić to prosto i efektywnie.

Kiedy myć okna

Przede wszystkim nie myjemy okien podczas mrozu, ani w pełnyn słońcu (woda za szybko wyschnie i pozostaną smugi). Jeżeli już koniecznie musimy myć okna podczas mrozów, to dodaj do wody odrobinę denaturatu lub amoniaku.

Czym myć okna

Niekórzy zamiast płynu do mycia szyb stosują roztwór octu z wodą (1:3), który nieźle zmywa tłuszcz i nadaje połysk szybom.

Zamiast szmatki można do mycia szyb użyć kulki z gazety nasączonej denaturatem lub rozcieńczonym amoniakiem (mieszamy wodę z amoniakiem: 1 łyżka amoniaku na 3 litry wody).

Jeżeli okna są bardzo zabrudzone możemy do mycia wykorzystać mieszankę salmiaku (woda i salmiak w proporcji 1/8 litrów) lub octu (woda i ocet w proporcji 1/8 litrów)

Jeżeli nie chcesz, aby po deszczu pojawiły się na szybach smugi, to dodaj do wody kilka kropel gliceryny.


Komentarze (2)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 3.3 / 5 (7 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Jeżeli poszukujecie w istocie kompetentnej porady, skierujcie się do profesjonalisty, który się zna na rzeczy. Bo zagadkąjest kto siedzi po drugiej stronie i wymyśla dyrdymały, które później ktoś podaje do wiadomości w sieci ( a możliwe że jest to jedna i ta sama osoba). My poprzez wchodzenie na stronę ułatwiamy im zdobycie pieniędzy, a oni tylko zacierają ręce. Nigdy więcej! całuski

9 października 2011 o 00:00 sykstus

Daremne jest tracenie czasu na sprawdzanie niesprawdzonych porad. Opublikowana tutaj porada jest przetestowana i co najważniejsze naprawdę owocna. Potwierdzamto, bo sam skorzystałem. Polecam gorąco. pozdrawiam

20 października 2011 o 00:00 joachim
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu