Jak i czym myć okna

Okres wiosenny to nie tylko okres budzenia się przyrody do życia ale także czas wiosennych porządków. Ich nieodzownym elementem jest mycie okien.

Oto kilka sposobów jak robić to prosto i efektywnie.

Kiedy myć okna

Przede wszystkim nie myjemy okien podczas mrozu, ani w pełnyn słońcu (woda za szybko wyschnie i pozostaną smugi). Jeżeli już koniecznie musimy myć okna podczas mrozów, to dodaj do wody odrobinę denaturatu lub amoniaku.

Czym myć okna

Niekórzy zamiast płynu do mycia szyb stosują roztwór octu z wodą (1:3), który nieźle zmywa tłuszcz i nadaje połysk szybom.

Zamiast szmatki można do mycia szyb użyć kulki z gazety nasączonej denaturatem lub rozcieńczonym amoniakiem (mieszamy wodę z amoniakiem: 1 łyżka amoniaku na 3 litry wody).

Jeżeli okna są bardzo zabrudzone możemy do mycia wykorzystać mieszankę salmiaku (woda i salmiak w proporcji 1/8 litrów) lub octu (woda i ocet w proporcji 1/8 litrów)

Jeżeli nie chcesz, aby po deszczu pojawiły się na szybach smugi, to dodaj do wody kilka kropel gliceryny.

2 comments

  1. sykstus

    Jeżeli poszukujecie w istocie kompetentnej porady, skierujcie się do profesjonalisty, który się zna na rzeczy. Bo zagadkąjest kto siedzi po drugiej stronie i wymyśla dyrdymały, które później ktoś podaje do wiadomości w sieci ( a możliwe że jest to jedna i ta sama osoba). My poprzez wchodzenie na stronę ułatwiamy im zdobycie pieniędzy, a oni tylko zacierają ręce. Nigdy więcej! całuski

  2. joachim

    Daremne jest tracenie czasu na sprawdzanie niesprawdzonych porad. Opublikowana tutaj porada jest przetestowana i co najważniejsze naprawdę owocna. Potwierdzamto, bo sam skorzystałem. Polecam gorąco. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.