Jak można wykonać żonkile z bibuły?

Żonkile z bibuły można wykonać bardzo prosto i szybko. Cały bukiet żonkili z bibuły bardzo pasuje do dekoracji stołu wielkanocnego.

Takie śliczne żonkile wyglądają bardzo atrakcyjnie w wazonach, mogą zdobić mieszkania i inne wnętrza użytkowe. Bukiet z żonkili można związać ładną wstążką, albo kokardą i podarować komuś z rodziny, ze znajomych, albo przyjacielowi z okazji Wielkanocy.

Żonkile z bibuły mogą wykonywać również dzieci, ponieważ są bardzo proste do zrobienia. Rzeczy, które są potrzebne do wykonania żonkili z bibułki: żółta bibuła; nożyczki; marker, albo przedmiot o podobnym kształcie i rozmiarze; zielone słomki; klej.

Prace rozpocznij od wycięcia z bibuły kwadratu o wymiarach 12cm x 12cm. Wycięty kwadrat należy złożyć na pół, a następnie rozciąć w miejscu złożenia na dwa prostokąty. Jeden z prostokątów odłóż na bok, ponieważ będzie później potrzebny.

Drugi prostokąt owiń dookoła markera, albo innego przedmiotu, w taki sposób, aby połowa bibuły wystawała poza marker. Wystający koniec bibuły skręć dokładnie i ciasno. Następnie weź drugi prostokąt z bibuły i złóż go na połowę. Później jeszcze raz na pół i jeszcze raz na pół.

Przytrzymaj złożony prostokąt, a także obetnij brzegi z jednej strony, w taki sposób, aby utworzyć kształt płatka kwiatowego. Rozwiń prostokąt i przytnij jego fragmenty, te, które nie zostały dokładnie rozdzielone. Fragment bibuły z wyciętymi płatkami nawiń na marker.

Następnie końcówkę skręć podobnie, jak w pierwszym przypadku. Później odetnij kawałek krótszego końca słomki. Otwór słomki posmaruj wewnątrz dokładnie klejem, z następnie wsuń w ten otwór koniec kwiatka i pozostaw do wyschnięcia.

Kiedy klej wyschnie odegnij na zewnątrz delikatnie wszystkie płatki kwiatka. W tym momencie żonkil z bibuły jest już gotowy.

1 comment

  1. Godfryd

    Bezcelowe jest tracenie czasu na wypróbowywanie niesprawdzonych sposobów. Opublikowana tutaj metoda jest wypróbowana i przede wszystkim naprawdę owocna. Poświadczamto, bo sam skorzystałem. Polecam gorąco. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.