Jak nakładać na twarz rozświetlacz

Rozświetlacz w kremie może mieć zarówno postać bazy pod makijaż, jak i musu korygującego. Bazę pod makijaż należy nałożyć na całą twarz, jeszcze przed aplikacją podkładu. Natomiast mus nakładamy tylko na te części twarzy, które chcemy podkreślić lub uwypuklić. Tak więc przy niskim czole i szerokich kościach żuchwy, warto nałożyć go na brodę, zaś w przypadku policzków szczupłych i zapadniętych- właśnie pod kości policzkowe. W celu rozświetlenia optycznie całej twarzy, można go zaaplikować na powierzchni i wzdłuż kości policzkowej, ale na ich wysokości, nie wyżej ani nie niżej.

Jeśli chcemy dokonać korekty oczu, możemy to zrobić poprzez użycie rozświetlającego korektora pod oczy, które zamaskuje zasinienia oraz sprawi, że głęboko osadzone oczy zostaną uwypuklone. Ponadto rozświetlasz można nałożyć w kąciku oka, co optycznie to oko powiększy.

Podobny efekt uzyskamy, kiedy rozetrzemy rozświetlacz pod łukiem brwiowym i na powierzchni górnej powieki. Na całą twarz można natomiast zastosować puder rozświetlający, zwykle zawierający drobinki, dzięki któremu zyska ona bardziej świeży i promienny wygląd.

1 comment

  1. Juda

    Odwiedziłam do tego czasu chyba wszystkie możliwe strony na ten temat i nie mogłam nigdzie znaleźć pomocy. Ale szczęśliwie przyjaciółka poradziła mi tę stronę i proszę! Rozwiązanie się znalazło, najmocniej dziękuję! całuski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.