Jak prać firanki i zasłony

Firanki i zasłony są niewątpliwą ozdobą okna. Ładnie dobrane do wystroju pokoju potrafią go nie tylko ozdobić ale także sprawić, że będziemy czuli się miło i przytulnie.

Dbanie o firanki nie jest skomplikowane. Pierze się je jak każdą inna tkaninę przestrzegając jednak pewnych zasad. Problem z firankami i zasłonami jest taki, że bardzo szybko zbierają kurz i dym z papierosów. Dlatego staraj się je trzepać i prać możliwie jak najczęściej. (conajmniej raz w miesiącu. W domu, gdzie się pali papierosy jeszcze częściej).

Przed praniem firanki i zasłony należy dokładnie wytrzepać. Następnie namaczamy je w zimnej wodzie przez minimum 8 godzin. Można je zostawić na noc.

Zasłony i firanki pierze się w letniej wodzie z dodatkiem proszku. Do ostatniego płukania możesz dodać odrobinę octu (1 łyżeczka na jeden litr wody).

Po wysuszeniu firanki / zasłony prasujemy. Sprawdź jednak najpierw, czy tkanina, z której zrobione są firanki może być prasowana i w jakiej temperaturze.

2 comments

  1. Jacek

    Okazuje się, że Internet służy nie tylko do rozrywki i niepoważnych rzeczy, jak do tej pory sądziłem. Byłem nieustępliwy i zawsze radziłem sobie sam. Aczkolwiek do zaczerpnięcia pomocy z Internetu namówiła mnie córka. Trochę czasu jej to zajęło, ale teraz jest dumna że udało jej się mnie do tego namówić. Istotnie, skorzystałem z porady i jestem bardzo zadowolony. Dziękuję najmocniej.

  2. Heron1989

    Zastanawiam się, czy nie zgłosić tego w odpowiednie miejsce. To, co podaje do wiadomości ta strona jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Internauci szukają w Internecie ratunku i mają nadzieję, że ją odnajdą a tu co ?? Autor powinien się wstydzić, że coś takiego zostało w ogóle opublikowane. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.