Jak skutecznie pozbyć się karaluchów?

Karaluchy pojawiają się w takich mieszkaniach i pomieszczeniach użytkowych, w których mają swobodny dostęp do pożywienia. Należą do rodziny karaczanów i mają wielkość do 30 milimetrów.

Skuteczną metodą zabezpieczenia mieszkania przed pojawieniem się karaluchów jest częste sprzątanie domu, tak, aby produkty spożywcze były zawsze szczelnie zapakowane, a także, by półki były porządkowane w taki sposób, aby nie znajdowały się na nich żadne resztki jedzenia, ani okruszki.

Karaluchy bardzo mocno przyciągają plamy z cukru, plamy po sokach. Czyli wszystkie takie plamy powinny być zawsze bardzo dokładnie wycierane. Kiedy karaluchy pojawią się, należy je usunąć jak najszybciej, ponieważ są nosicielami groźnych dla zdrowia ludzi pasożytów, które wywołują toksoplazmozę, głównie dla kobiet w ciąży.

Skutecznymi metodami zwalczania karaluchów są: używanie płytek, służących do likwidowania karaluchów; używanie specjalnych aerozoli; stosowanie pianek, trutek i mikrokapsułek.

Skuteczną metodą likwidacji karaluchów jest też dezynsekcja, którą mogą przeprowadzać specjalistyczne firmy. Dezynsekcja powinna być przeprowadzana we wszystkich pomieszczeniach, znajdujących się w danym domu, albo obiekcie użytkowym, aby całkowicie wytępić szkodniki.


Komentarze (2)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 3.7 / 5 (3 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

W Internecie cały czas powstają strony z pseudo-radami i potem są skutki jakie są. Jeślido tworzenia tekstu i radzenia komuś siada osoba, która się w ogóle w tematyce nie orientuje, to mamy tragedię. Tylko szkoda że ubolewająci , którzy takim pożal się Boże fachowcom dają wiarę i sądzą, że to co rozpowszechniają jest niekłamane. Pozdr

13 marca 2011 o 00:00 jonatan

Zastanawiam się, czy ktoś robi sobie jaja, ale jeśli tak, to na pewno ma super ubaw po pachy! Ubolewam?Pluję sobie w brodę, że tu się znalazłem i dałem wiarętym bzdurom! Dno, dno i wodorosty! pozdrawiam

19 października 2011 o 00:00 ODYSEUSZ
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu