Jak skutecznie zlikwidować wszy?

Aby zlikwidować wszy głowowe, trzeba umyć dokładnie włosy zwykłym szamponem, a później nałożyć na nie grubą warstwę odżywki do włosów. Następnie trzeba przeczesać włosy gęstym grzebieniem, nie zmywając odżywki, która była nałożona wcześniej.

Po każdym następnym czesaniu trzeba likwidować wszy z grzebienia. Tą czynność można powtarzać co trzy, cztery dni przez dwa tygodnie. W aptece warto kupić preparaty przeciwko wszawicy.

Do usuwania wszy głowowych można wykorzystać produkty ziołowe, na przykład olejek z drzewa herbacianego. Wszy łonowe można zlikwidować z ubrań i pościeli, dzięki wkładaniu zakażonych rzeczy na kilkanaście minut do nagrzanej suszarki do bielizny, a potem wyprać je dokładnie.

Do lekarza należy zgłosić się koniecznie, jeśli domowe metody likwidacji wszy nie będą skuteczne. Jeżeli wystąpi zakażenie skóry głowy, które objawia się strupami, obrzękiem i zaczerwienieniem, trzeba koniecznie porozmawiać z lekarzem.

Wizyta u lekarza jest również konieczna, jeśli istnieje zakażenie wszami łonowymi. Aby zlikwidować wszy łonowe lekarz może zalecić używanie płynu owadobójczego, który zawiera związek chemiczny malation.

2 comments

  1. szczepan

    Muszę przyznać, że początkowo nie wierzyłem w ten cudowny sposób. Aczkolwiek po namowach mojej dziewczyny, rodziców, przyjaciół i ja zdecydowałem spróbować. Pomyślałem, że raz się żyje i podjąłem ryzyko. Nie zawiodłem się, porada okazała się całkowicie skuteczna. Dziękuję za nią z całego serca. Z całą pewnością przekażę ją swoim znajomym, którzy borykają się z podobnym problemem, a jest ich spora ilość. buziaki

  2. Wiktor1980

    Wszystkie sposoby dotychczas zawodziły, a to pomogło! Jestem bardzo wdzięczna i usatysfakcjonowana! Siemka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.