Jak wiązać szalik i apaszkę

Ujemne temperatury na dworze zmuszają nas do noszenia warstw ciepłych ubrań, zakładania czapki, rękawiczek, szalika lub apaszki. Jeśli o tych ostatnich mowa, możemy wykorzystać szalik lub apaszkę nie tylko po to, by ochronić szyję przed chłodem, ale także, by wyglądać modnie i niebanalnie. Przeczytaj nasze porady, a dowiesz się, jak wiązać szalik i apaszkę, by wyróżniać się z tłumu.

Szalik wcale nie musi być nudny. Możesz zawiązać go nawet w taki sposób, że z powodzeniem zastąpi Ci on biżuterię. Najlepiej do tego celu nadaje się miękki, długi szalik. Chwyć szalik przy jednym z końców i złóż kawałek, tak, by powstała pętelka. Przełóż przez nią dłoń i przeciągnij lekko drugi koniec szalika w taki sposób, by powstała kolejna pętelka. Czynność powtarzaj, aż powstanie coś w rodzaju łańcuszka. Jego końce związujemy sobie na karku.

Zarzuć szalik na kark i okręć nim szyję dwukrotnie. Następnie przeciągnij koniec szalika przez jedną z pętli, jakie powstały wokół szyi i zwiąż z drugim końcem w supełek. Lekko rozluźnij szalik, by ukryć wiązanie.

Podobnie jak w poprzednim przykładzie, okręć szyję szalikiem i przeciągnij jego koniec przez pętlę. Czynność powtarzaj, aż powstanie ciasny okrąg wokół szyi.

Załóż szalik na kark, okręć go jednokrotnie wokół szyi, a następnie przełóż przez powstałą pętlę mniejszą pętelkę i przeciągnij drugi koniec szalika – tak, jak w klasycznym wiązaniu.

Teraz nauczymy się kilku sposobów na ciekawe zawiązanie apaszki. Potrzebna nam będzie dość duża, kwadratowa chusta. Złóż apaszkę po skosie, tak by powstał trójkąt. Chwyć jego końce i zwiąż je sobie na szyi, trójkątem do przodu. Następnie przełóż końce do przodu i zawiąż w supełek. Wyciągnij materiał spod spodu w taki sposób, by schować wiązanie. W efekcie powinien powstać rodzaj golfu.

Kolejne wiązanie z wykorzystaniem mniejszej apaszki. Złóż chustkę na pół, a następnie jeszcze raz na pół, po przekątnej. Teraz załóż apaszkę na szyję i zwiąż jej końce z przodu w ładny supełek. Powstanie rodzaj ozdobnego kołnierzyka.

Teraz propozycja wiązania z wykorzystaniem sznura pereł lub korali. Powstała ozdoba stanowić będzie ciekawy i elegancki dodatek do stroju. Wystarczy, że złożysz chustkę w cienki pasek, a następnie opleciesz go sznurem koralików. Taką ozdobę zawiązujemy sobie na szyi w niewielki supełek.

2 comments

  1. Melchior1984

    Jeśli szukacie faktycznie fachowej pomocy, zwróćcie się do fachowca, który się zna na temacie. Bo zagadkąjest kto siedzi po drugiej stronie i wypisuje brednie, które później ktoś publikuje w Internecie ( a może że jest to jedna i ta sama osoba). My poprzez wchodzenie na stronę ułatwiamy im zdobycie pieniędzy, a oni tylko na to czekają. Nigdy więcej! buziaki

  2. opcja

    wiele wiązań można zobaczyć w tym filmiku:) https://www.youtube.com/watch?v=XbaIkmb46rM&feature=c4-overview&list=UUF_3pgehHNmKA1d9r_AQI3A

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.