Jak wpłacać do wpłatomatu

Kiedy na Polskim rynku finansowym pojawiły się pierwsze banki wirtualne, koszące klientów niskimi opłatami za prowadzenie konta, lub wręcz ich zupełnym brakiem, podstawowymi ich minusem, obok początkowo niewielkiej liczny bankomatów, były problemy z wpłacaniem na własne konto środków. Ponieważ banki wirtualne ze swojej definicji nie posiadały oddziałów, ani okienek, w których można by dokonać wpłaty, trzeba było robić to z innego konta bankowego, zazwyczaj płatnego. Odpowiedzią na takie problemy stały się wpłatomaty, czyli bankomaty o odwrotnym działaniu – wpłacające na konto klienta pieniądze, zamiast je z niego wybierać.

Korzystanie z wpłatomatów odbywa się w bardzo podobny sposób jak wypłacanie pieniędzy z bankomatu. Potrzebna jest karta przypisana do konta, na które chcemy dokonać wpłaty i nie musi być to karta płatnicza, bowiem jeśli mamy do rachunku bankowego przypisaną kartę kredytową, to środki wpłacone przy jej pomocy także pojawią się na naszym koncie.

Wpłacać można jedynie banknoty, powinny one być niezniszczone, w dobrym stanie i niepogięte, ponieważ takie wpłatomat zwróci. Nie wolno również przekraczać dopuszczalnej ilości banknotów wpłacanych naraz, zwykle jest to około 20 sztuk, gdyż większy plik może uleć zacięciu w maszynie.

W takiej sytuacji konieczne będzie jej otworzenie przez wyspecjalizowanych pracowników i fizyczne wyjęcie ze środka pieniędzy, które trafią na nasze konto ze znacznym opóźnieniem, ponieważ banki dają sobie na to terminy sięgające nawet 30 dni.

1 comment

  1. krak

    Do tej pory myślałam, że korzystanie z internetowych pomocy to nieroztropność i błazenada. Jak bardzo byłam w błędzie! Nikt nie był w stanie mi pomóc, a w tym miejscu porada się znalazła. Jestem bardzo wdzięczna, będę przekazywać innym! Pozdr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.