Jak wrócić do sylwetki sprzed ciąży

Powrót do swoich wymiarów sprzed ciąży to dla wielu świeżo upieczonych mam nie lada problem. Wszystkie chciałyby szybko powrócić do swoich wymiarów sprzed roku, czy nie jeszcze nieco wcześniejszych czasów, tymczasem nie jest to ani proste, ale nie wymagające sporych wyrzeczeń. Kiedy po urodzeniu dziecka brzuch zmniejsza się, skóra na nim tworzy olbrzymią ładę, której istnienie trudno ukryć pod ubraniem, doskwiera też powiększona pupa i szersze biodra. O ile na ten ostatni problem kobiety nie są w stanie poradzić zbyt wiele, o tyle z pozostałymi jest szansa walczyć.

Na przykład dietą – na te mogą sobie jednak pozwolić jedynie te mamy, które przestały już karmić dziecko piersią i nie mają pokarmowego rygoru. Od około 6 miesiąca po porodzie, jeśli lekarz zezwoli, można zacząć brać udział w ćwiczeniach, na początek niezbyt trudnych, bo po jakimś czasie móc ćwiczyć aerobik jak przed ciążą.

Osobnym problemem jest zadbanie o biust, który rzadko wraca do formy sprzed ciąży, ale z pewnością jeżeli już nie karmimy piersią, różnego rodzaju kremy ujędrniające czy masaże pomogą mu zachować chociaż kawałek wcześniejszej formy.

2 comments

  1. Leonid86

    Zastanawiam się, czy nie zgłosić tego w odpowiednie miejsce. To, co publikuje ta strona woła o pomstę do nieba. Ludzie szukają w sieci radu i liczą, że ją odnajdą a tu co ?? Autor powinien się wstydzić, że coś takiego zostało w ogóle opublikowane. pozdrawiam

  2. olix

    az mi rece opadly i zrobilo mi sie smutno jak przecytalam ten artykuł, moze od razu napisac ze dla nas kobiet nie ma ratunku, totalna demotywacja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.