Jak wyczyścić wanny i brodziki?

Wanny i brodziki nie mogą być szorowane preparatami z mikrogranulkami, mleczkami do czyszczenia. Mikrogranulki mogą tworzyć na powłokach wanien i brodzików malutkie rysy, które z czasem będą powiększać się i tworzyć miejsca, w których zgromadzą się kamienie i osady.

Ani-Bee / Foter.com / CC BY-NC-ND

Ani-Bee / Foter.com / CC BY-NC-ND

Przez to też wanna, brodzik może zostać zmatowiona i wyraźnie stracić swój pierwotny kolor. Do codziennej pielęgnacji wanien akrylowych można polecić specjalne płyny, które nie zawierają żadnych środków ściernych. W czasie mycia wanny, nie należy używać do tego żadnych szczotek, zmywaków, ani szorstkich ściereczek. Szorowanie wanny przez dłuższy czas i często, może wywołać taki sam efekt, jak stosowanie środków z mikrogranulkami. Do czyszczenia wanien i brodzików można stosować miękkie ściereczki, albo gąbki i preparaty specjalnie przeznaczone do powierzchni wrażliwych na ścieranie.

Bakterie, grzyby, pleśnie łatwo i szybko namnażają się w miejscach, w których jest wilgoć. Dlatego często znajdują się na umywalkach, wannach i kabinach prysznicowych. Brodzik i wannę trzeba umyć po każdym użyciu, a umywalkę i baterie łazienkowe warto przemywać 3 razy w tygodniu, aby nie dopuszczać do tworzenia się osadów wapiennych, zacieków z mydeł i innych zabrudzeń.

Do mycia umywalki, brodzika i wanny trzeba używać standardowego mleczka, albo żelu. Jeśli ktoś posiada wannę akrylową, może stosować specjalny środek do czyszczenia akrylu, albo zwykłe mydło w płynie. W przeciwnym przypadku można porysować, a nawet uszkodzić warstwę akrylu. Kabiny prysznicowe mogą być czyszczone płynem z dodatkiem octu, który skutecznie zlikwiduje zacieki po wodzie i inne zabrudzenia. Na tłuste plamy w łazienkach, na przykład na płytkach, można stosować do czyszczenia płyn do mycia naczyń. Do czyszczenia fug można kupić specjalne preparaty, albo skorzystać z domowego sposobu, czyli wykorzystać roztwór amoniaku, albo proszku do pieczenia.


Komentarze (1)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 3.0 / 5 (2 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Zanim się spróbuje, warto poznać przekonania innych ludzi. Niestety część ludzi idzie drogą na skróty i od razu poszukuje porady w necie. Co się okazuje, ten pełen jest absurdów. Nie polecam! pozdrawiam

7 sierpnia 2012 o 00:00 Mateusz
Forum o zdrowym odżywianiu

Ostatni komentarz

Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu