Jak wyprać białe firanki?

Do prania firan należy stosować proszki do prania białych rzeczy i prać je w niskich temperaturach 30 – 40 stopni C. Firanki, które są przechowywane w szafce, można zawinąć w papier w kolorze niebieskim i wtedy nie będą żółknąć.

Gabriela Camerotti / Foter.com / CC BY-NC

Gabriela Camerotti / Foter.com / CC BY-NC

Tłuszcz z firanek kuchennych można spierać, wlewając łyżkę płynu do naczyń do zwykłego prania. Do zwykłego prania można stosować sodę. Do prania dodaj łyżeczkę sody do proszku. W sklepach są dostępne specjalne preparaty do firan: sól do prania firan, wybielacz do firan. Po praniu w takich specjalnych środkach firanki zawsze ładnie i świeżo pachną. Instrukcja postępowania znajduje się na opakowaniu. Firanki można prać w pralce automatycznej, ale bezpieczniej jest prać je ręcznie. Przed praniem należy złożyć je w kostkę, włożyć do powłoczki pościelowej i prać w pralce, nastawiając program dla tkanin delikatnych. Bezpieczniej jednak prać firanki ręcznie. Przed praniem firanki trzeba wytrzepać, równo złożyć i moczyć przez godzinę w roztworze wybielającego proszku do prania. Należy pamiętać o tym, aby przed zanurzeniem firanek, dokładnie rozpuścić proszek w wodzie, a temperatura prania nie może przekroczyć 40 stopni C.

Firanki z kuchni i pomieszczeń, w których palacze palą papierosy, należy moczyć dłużej, nawet przez kilkanaście godzin. Jeżeli woda jest bardzo brudna, trzeba co pewien czas zmienić ją i dodać do niej nową porcję proszku. Po namoczeniu, firanki należy delikatnie wygniatać, prać i płukać 2-3 razy, w dużej ilości letniej wody.

Aby firanki nie wchłaniały w swoją powierzchnię szybko brudu, a ich falbanki długo zachowały ładne kształty, do ostatniego płukania warto dodać krochmal i wybielacz do tkanin, albo sól do płukania firan. Kiedy woda ocieknie, wilgotne firanki można równo rozwieszać i suszyć. Bawełniane firanki należy suszyć, rozkładając je na ręcznikach.


Komentarze (1)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 4.0 / 5 (1 Ocena)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Myślę, że jeśli będzie więcej takich głosów, to reszta nieszczęśliwców którzy tutaj się znajdą wezmą je na poważnie! Jak można w taki bezwstydny sposób wpuszczać w maliny internautów i to tych, którzy poszukująpomocy? To po pierwsze niegodziwe i ohydne, a z drugiej do niczego nie prowadzi. Całe szczęście ja nie stałem się ofiarą, ale moja żona niefortunnie tak i wielce tego żałuje! To kolejny dowód, że Internet to raj dla cwaniaków, żerujących na czyimś smutku. pozdro

9 października 2011 o 00:00 Patrycja1986
Forum o zdrowym odżywianiu

Ostatni komentarz

Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu