Jak zrobić inhalację na katar

Okres jesienno-zimowy to okres dominacji typowych dolegliwości związanych z górnymi drogami oddechowymi – między innymi: katar. Istnieje wiele specyfików na katar, które przynoszą ulgę i udrażniają nos. Niewiele osób wie jednak, że na katar można zrobić także inhalacje. Oto, w jaki sposób się je robi.

Aby zrobić inhalację na katar, należy do miski nalać ciepłą ale nie wrzącą wodę. Następnie dodać do niej kilka kropli olejku aromatycznego – najlepiej eukaliptusowego, tymiankowego, cytrynowego lub sosnowego.

Następnie pochylamy się nad miską, nakrywamy głowę ręcznikiem (szczelnie zakrywając szczeliny – tak, aby para nie uciekała) i głęboko wciągamy nosem parę wydobywającą się z miski. Ogrzewamy w ten sposób i udrożniamy drogi nosowe, rozdzedzając zalegającą w nosie wydzielinę.

Inhalacje na katar należy przeprowadzać 2-3 razy dziennie po 10-15 minut.


Komentarze (1)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 4.0 / 5 (3 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Zastanawiam się, czy ktoś robi sobie kawały, ale jeśli tak, to na pewno ma niesamowity ubaw po pachy! Ubolewam?Pluję sobie w brodę, że tu się znalazłem i dałem wiarętym bredniom! Dno, dno i wodorosty! Pozdrawiam

3 stycznia 2012 o 00:00 ANASTAZY
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu