Jak zrobić piękne ozdoby choinkowe z papieru

Nie musisz wcale wydawać mnóstwa pieniędzy na ozdoby, jeśli chcesz, by Twoja choinka wyglądała w Boże Narodzenie naprawdę efektownie. Jeśli masz trochę czasu, spróbuj zrobić świąteczne dekoracje z papieru. To okazja do wspaniałej zabawy zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka. Ze zwykłej kartki papieru można wyczarować prawdziwe cuda. Przekonaj się sama.

Przygotuj kolorowy brystol 30×30 centymetrów, nożyczki, linijkę, dziurkacz i małe klipsy do papieru. Z papieru wytnij paski o szerokości 5 cm. Powinno wyjść 5 paseczków. Dwa z tych pasków skróć o

5 cm, a ostatni o 8 cm. Złóż wszystkie razem, tak, by najkrótszy znalazł się w środku, a najdłuższe na zewnątrz. Wszystkie paseczki wyrównaj do jednej krawędzi. Dziurkaczem zrób otwór. Zabezpiecz koniec klipsem. Teraz wyrównaj paski z drugiej strony, w ten sposób powstanie ciekawy kształt. Z drugiej strony również zrób otwór dziurkaczem. Teraz przeciągnij przez oba otwory ozdobne wstążeczki. Dekoracja jest już gotowa do zawieszenia na choince.

Nieco trudniejszą do wykonania, ale przepiękną dekoracją choinkową jest

bombka wykonana w technice orgiami – tak zwana kula kusudama, złożona z efektownych, papierowych kwiatków. Aby ją zrobić, potrzebować będziesz 60 kolorowych, kwadratowych karteczek oraz kleju.

Złóż pierwszą karteczkę na skos. Odwróć ją najdłuższą krawędzią w swoim kierunku. Teraz zegnij prawy i lewy róg do górnego wierzchołka powstałego trójkąta. Powinien powstać kwadrat. Te same rogi zegnij w dół, tak, aby wierzchołki były przedłużeniem dolnych boków kwadratu. Teraz otwórz stworzone zakładki. Trójkąty, które powstały zegnij do siebie. Dzięki temu na powstałym czworoboku stworzyłaś dwa trójkąty, mniejszy trójkąt leży na trójkącie większym. Teraz złóż papier na pół, wzdłuż wysokości trójkąta. Sklej ze sobą pozostałe dwa trójkąty. Musisz teraz powtórzyć całą procedurę jeszcze 4 razy. W ten sposób, po sklejeniu ze sobą wszystkich 5 części, powstanie 5 kwiatek. Do wykonania kuli kusudama potrzebować będziesz jeszcze 11 takich.

Czynność może wydawać się trudna, ale w rzeczywistości jest jedynie nieco czasochłonna, gdy już dojdziesz do wprawy, będziesz mogła szybko stworzyć naprawdę piękne, papierowe bombki.

Płatki kwiatków sklejaj ze sobą pojedynczo. Najpierw posmaruj klejem prawą stronę zewnętrznej krawędzi jednego z płatków, a następnie doklej do niego płatek kolejnego kwiatka. Powtarzaj czynność dookoła pierwszego z kwiatków, aż uformujesz półkole. Teraz zrób drugie półkole i połącz oba ze sobą.

1 comment

  1. kosma

    W sieci non stop powstają strony z pseudo-radami i później są skutki jakie są. Jeślido tworzenia artykułu i radzenia komuś siada osoba, która się zupełnie w tematyce nie orientuje, to mamy opłakane skutki. Tylko szkoda że ubolewająci , którzy takim pożal się Boże profesjonalistom wierzą i ufają, że to co podają do wiadomości jest autentyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.