Jak zrobić spódniczkę z tiulu

Tiulowa spódniczka to bardzo wdzięczny i modny element garderoby. Do tego można ją w bardzo łatwy sposób wykonać samodzielnie. Zabierz się do dzieła i stwórz taką spódniczkę dla siebie lub dla swojej małej księżniczki. W tym artykule podpowiadamy krok po kroku, jak zrobić spódniczkę z tiulu.

Oprócz kilku metrów tiulu potrzebować będziesz jedynie nożyczek, gumki elastycznej i opcjonalnie szerszej, satynowej tasiemki do wykończenia. Pierwsze, co musisz zrobić, to ustalić, jakiej długości ma być Twoja spódniczka. Załóżmy, że będzie to 40 centymetrów. Musisz więc przygotować kilkadziesiąt pasków z tiulu o długości 2 razy większej, czyli 80 cm.

Im większy masz obwód pasa, tym więcej kawałków materiału będziesz potrzebować. Jeśli więc masz w pasie 70 cm, potrzebować będziesz minimum 70 pasków.

Owiń sobie gumkę elastyczną wokół pasa. Odetnij nadmiar i zszyj ze sobą jej końce. Powstała obręcz nie powinna być ani zbyt luźna, ani zbyt mocno Cię opinać. Teraz naciągnij gumkę na przykład na krzesło lub karton, tak, by była napięta, nie skręcała się i byś miała do niej łatwy dostęp z każdej strony.

Do obręczy z gumki przywiąż na supełki tiulowe paski. Zupełnie tak, jakbyś wiązała sznurówki. Wszystkie pętelki wiąż w tą samą stronę. Powtarzaj czynność, aż cały obwód gumki zapełni się materiałem. Im więcej kawałków tiulu przymocujesz, tym spódniczka będzie gęstsza. Na koniec co kilka supełków przeciągnij satynową tasiemkę i zwiąż ją w kokardkę. Spódniczka jest już gotowa do założenia. Możesz ją jeszcze dowolnie ozdobić, na przykład przyklejając do niej za pomocą szybkoschnącego kleju drobne kryształki lub dżety, przyszywając koraliki, perełki.

1 comment

  1. Aleksandra1981

    Dotychczas żyłam w przekonaniu, że korzystanie z internetowych rad to bezmyslność i dziecinada. Jak bardzo się pomyliłam! Nikt nie był w stanie mi poradzić, a w tym miejscu pomoc się znalazła. Jestem bardzo wdzięczna, będę polecać znajomym! Siemka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.