Jaka fryzura do kwadratowej twarzy

Twarz kwadratowa to taka, która charakteryzuje się szerokim czołem, równie szeroka żuchwą i kanciasto wystającymi kośćmi policzkowymi.

Fryzura dla twarzy kwadratowej to przede wszystkim proste i długie włosy, które pomagają zakryć wystające kości policzkowe oraz wizualnie zwęzić szeroką żuchwę. Bardzo ładnie będą się z tego typu twarzą komponować duże loki oraz mocno wycieniowane, lekkie strzyżenia.

Odpowiednią fryzurą, szczególnie dla tych osób, które z różnych powodów są zniechęcone do noszenia długich włosów będzie strzyżenie typu paź. Jeśli koniecznie trzeba zdecydować się na grzywkę, powinna ona być asymetryczna, ścięta z ukosa i wycieniowana, najlepiej jak najdłuższa.

Powinno się natomiast unikać grzywek prostych i gęstych, gdyż dodają one twarzy „ciężkości”. Ozdobą kwadratowej twarzy są również podwinięte na końcach, opadające na twarz kosmyki włosów, które nieco maskują kości policzkowe i czynią fryzurę ciekawszą i bardziej oryginalną.

Natomiast nie należy zaczesywać włosów gładko i ściśle do tyłu. Wszystkich kwadratowych cięć również powinno się unikać przy tym kształcie twarzy.

1 comment

  1. ADELA

    Bezcelowe jest marnowanie czasu na sprawdzanie niesprawdzonych porad. Opublikowana w tym miejscu porada jest wypróbowana i przede wszystkim naprawdę owocna. Poświadczamto, bo sam wypróbowałem. Polecam gorąco. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>