Kartka wielkanocna z zajączkami

Do samodzielnego wykonania kartki pocztowej potrzebne są: biały karton, fioletowy papier dekoracyjny, niebieski papier dekoracyjny, kwiatowy papier dekoracyjny, biała wstążka, fioletowa gładka bibułka, klej, naklejka z zajączkiem i pisanką.

Do wykonania kartki pocztowej można też wykorzystać zajączka z szablonu, znalezionego w Internecie. Na początek biały karton w formacie A4 złóż na pół. Na górze przedniej strony kartki naklej kawałek fioletowego papieru dekoracyjnego.

Nie nakładaj kleju na boczne brzegi papieru. Pod fioletowym papierem, naklej papier w różowe kwiatki, z zielonymi łodyżkami i listkami. Nie nakładaj kleju na boczne krawędzie kartki. W miejscu połączenia fioletowego oraz kwiatowego papieru naklej białą wstążkę, trochę dłuższą, niż szerokość kartki. Zawiń pod końce wstążki papier kolorowy.

Następnie przyklej je od strony wewnętrznej taśmą klejącą. Później możesz już przykleić boki papierów dekoracyjnych do białego kartonu. Z niebieskiego papieru wytnij prostokąt. Z fioletowego papieru wytnij drugi prostokąt, ale o mniejszych bokach od wymiarów prostokąta niebieskiego o 0,5 cm.

Później z białego papieru wytnij prostokąt o wymiarach o 1,5 cm większych od wymiarów niebieskiego prostokąta. Z białego kartonu wytnij kształt króliczka. Można też użyć gotowej naklejki. Przyklej królika we wnętrzu ramki. Można nakleić obok niego kwiatki i pisanki. Pod spodem przyklej białą kokardkę z materiałowej wstążki.

2 comments

  1. ENOCH

    Naprawdę efektywne, polecam wszystkim ten sposób, jestem bardzo zadowolony z efektu. Pozdrawiam

  2. antoni

    Jestem zmuszony powiedzieć, że z początku nie wierzyłem w ten genialny sposób. Jednak po namowach mojej dziewczyny, rodziców, znajomych i ja postanowiłem zaryzykować. Pomyślałem, że raz kozie śmierć i spróbowałem. Nie zawiodłem się, metoda okazała się całkowicie skuteczna. Dziękuję za nią serdecznie. Z całą pewnością przekażę ją swoim przyjaciołom, którzy borykają się z tego typu kłopotem, a jest ich spora ilość. całuski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.