Leasing konsumencki – jak to działa?

Od roku 2011 nie musimy mieć firmy, by móc korzystać z oferty leasingu. Co daje nam dużo większe pole do popisu jeśli chodzi o finansowanie swoich zakupów. O ile leasing konsumencki może objąć sprzęt RTV/AGD, pojazdy silnikowe i inne przedmioty, to najczęściej bywa wykorzystywany do zakupu samochodów.Przede wszystkim leasing na samochód jest o wiele łatwiej dostać, niż kredyt na niego. Ma to duże znaczenie zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają życie zawodowe i samochód może być im niezbędny do pracy. Drugą zaletą jest to, że firmy leasingowe mogą zaoferować o wiele lepsze ceny niż te dostępne w salonach dal zwykłych klientów. Dzieje się tak dlatego, że kupują auta w dużych ilościach i mają większe możliwości negocjacji.

Leasing konsumencki – jak to działa

Wadą jest oczywiście to, że w porównaniu do ofert dla firm, leasing konsumencki jest o wiele mniej opłacalny. głównie z tego względu, że nie mamy możliwości odpisywania rat leasingowych od podatków, co zmniejsza atrakcyjność leasingu dla konsumenta.
Oprócz tego należy pamiętać, że nie jesteśmy właścicielami samochodu, co powoduje sporo komplikacji przy ubezpieczeniach OC i AC. O ile bowiem firmy leasingowe są w stanie wynegocjować atrakcyjne stawki, to nie możemy skorzystać ze zniżki za bezwypadkową jazdę. Nie będzie nam też ona naliczana.
Czy zatem lepiej skorzystać z leasingu czy z kredytu? Moim zdaniem jeśli chodzi o samochód, to lepiej zdecydować się na kredyt, o ile jest to możliwe. Na dłuższą metę niesie to ze sobą o wiele więcej korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.