Nalewka z korzenia arcydzięgla na ból

Nalewka z korzenia arcydzięgla leczy ból. Nawet osoby starsze mogą pozwolić sobie na skosztowanie leczniczej nalewki. Należy jednak pamiętać, aby nie przekraczać dziennie jedne szklanki napoju. Oddaje duże przysługi w chorobach przewlekłych wieku podeszłego.

W kolce jelitowej, ogólnym osłabieniu, kurczowych wymiotach, bólach głowy pochodzenia nerwicowego, przewlekłych nieżytach przewodu oddechowego, reumatyzmie, szkorbucie, zaburzeniach trawienia, padaczce, histerii, białych upławach, kaszlu, niedrożności jelit – również i wtedy, gdy dolegliwości te występują jako towarzyszące gruźlicy lub innych chorobach zakaźnych.

Przepis na ,, dźwigniówkę

Na korzeniu arcydzięgla (kilka do l0 dag świeżego korzenia i kilka centymetrów łodygi nad korzeniem na litr spirytusu postawić w ciemnym miejscu na dwa tygodnie, po czym rozcieńczyć gotowaną wodą do właściwej mocy zwykłej wódki ewentualnie osłodzić) górale podhalańscy robią swoją słynną ,,dźwigoniówkę, która jednak dla osób o wysokim ciśnieniu krwi jest niewskazana.

Sławny ongiś likier Kartuzów był również produkowany na spirytusowym wyciągu ze świeżego korzenia, barwiony zaś wyciągiem z kwiatu czarnej malwy.


Komentarze (1)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 3.3 / 5 (4 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Spróbowałem i potwierdzam efektywność. Fajnie, że są ludzie którzy nawet za pomocą netu są w stanie innym pomóc! Szacunek! całuski

14 lutego 2012 o 00:00 GODFRYD
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu