Odparzenia pupy u niemowląt

Czy wiesz o tym, że noworodek siusia średnio 30 razy na dobę ? A gdy podrośnie i stanie się kilkumiesięcznym niemowlakiem będzie robił to 10 razy na dobę ?

Pewnie nie, a szkoda, bo taka wiedza pokazuj jak bardzo potrzebna jest odpowiednia troska o pośladki naszego malucha, które jeśli zbyt długo będą pozostawione w mokrej pieluszce, z pewnością szybko ulegną odparzeniom, co dla dziecko jest szczególnie nieprzyjemne, gdyż jest bolesne i nie leczone goi się przez kilka długich dni.

Im więc młodsze jest dziecko, tym częściej powinno się pamiętać o sprawdzaniu, czy w jego pieluszce jest sucho oraz o zmienianiu jej na nową za każdym razem, kiedy tylko poczujemy, że nasz bobas załatwił swoje potrzeby fizjologiczne.

W przypadku pieluszek jednorazowych, nie wolno traktować ich jak zbiorników, które mogą napełnić się przez jakiś czas, zaś jeżeli zdecydowaliśmy się na pieluszki tetrowe, poza jeszcze częstszym sprawdzaniem pamiętać musimy o odpowiednim sposobie ich prania – w płatkach mydlanych, albo specjalnym proszku dla niemowląt, jak również o tym, by pranie było płukane przed wyjęciem dwa razy.

Jeżeli jednak u dziecka pojawi się zaczerwienienie świadczące o wystąpieniu tak zwanego pieluszkowego zapalenia skóry, należy natychmiast przygotować kąpiel pośladków w naparze z rumianku, smarować pupę dziecka specjalnymi kremami zawierającymi alantoinę, albo lanolinę, a także oczywiście używać zasypki dla niemowląt.

Ważne jest też wietrzenie pupy dziecka, gdyż szybciej goić się będzie na świeżym powietrzu.

 

1 comment

  1. barbara

    Kiedyś się przejechałem na czymś, co było w Internecie i niestety niczego mnie to nie nauczyło. Koniec, nigdy więcej nie będę korzystał z rad, które tutaj są!!! To jakaś żenada i śmiech na sali! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.