Ozdoby wielkanocne: drzewko wielkanocne z filcu

Kolorowe drzewka mogą pięknie ozdobić różne wnętrza. Doskonale nadają się również na prezenty. Z okazji świąt wielkanocnych wykonaj sama takie piękne drzewko, aby podkreślić uroczystą atmosferę tych świąt.

Do wykonania dekoracyjnego drzewka potrzebny jest różowy filc, sztuczny mech, sztuczna trawka, kula ze styropianu, drewniany kijek, pinezki, klej w pistolecie do klejenia na ciepło, nożyczki, gąbka florystyczna, wstążeczka. Nadziej kulę ze styropianu na patyk, a także zabezpiecz klejem na gorąco, aby mocno trzymała się i nie spadała.

Patyk można pomalować na kolor zielony, albo brązowy, zgodnie z gustem. Wytnij w filcu około 80, 90 kółek o średnicy 6 centymetrów, w zależności od tego, jak duża jest Twoja styropianowa kula. Im kula jest większa, tym potrzebujesz więcej kółek.

Pamiętaj jednak też o tym, że gotowa kula powiększy swoją objętość dwukrotnie. Złóż kółko wycięte z filcu na pół, a następnie znowu na połowę. Przebij szpilkę przez podstawę. Wbij szpilkę w kulę ze styropianu. To samo zrób z każdym następnym kółkiem z filcu. W taki sposób otocz filcem całą styropianową kulę.

Włóż do doniczki gąbkę florystyczną. Wbij w nią gotową kulę na patyku. Przykryj gąbkę sztucznym mchem i trawą. Na patyku można zawiązać wstążeczkę. Można wykonać też drzewko z dwoma kulkami. Jedną kulkę przebij całkowicie przez patyk i przyklej, a następnie drugą przyklej do końca patyka.

Dwie kule ozdób kółkami z filcu, a później wbij w gąbkę florystyczną. Ułóż kule w taki sposób, aby kula większa znajdowała się niżej, a kula większa wyżej, będzie to wyglądało bardzo ładnie.

3 comments

  1. anielka

    Skorzystałem i poświadczam owocność. Cieszy mnie to, że są ludzie którzy nawet za pomocą netu umieją innym pomóc! Respekt! Pozdr

  2. sara b.

    Fajnie Fajnie ;D

  3. Bogumil87

    To się do niczego nie nadaje, nie niesie pomocy. Nie próbujcie! Czuję się oszukana, a szukałam pomocy. buziaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.