Ozdoby wielkanocne – ozdabianie pisanek wstążkami

Pisanki ozdobione kolorowymi wstążeczkami mogą być bardzo ładną ozdobą koszyczków i stołów wielkanocnych. Wykonanie takich pisanek zajmuje tylko kilka sekund i jest bardzo proste.

Do ich wykonania potrzebne są: kolorowe wstążki, albo ozdobne gumy pasmanteryjne i klej. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, można eksperymentować z różnymi teksturami, grubościami, szerokościami, kształtami, gumkami i wstążkami.

Cieńsze gumki można wykorzystać do owinięcia pisanki kilka razy, a grubsze będą odpowiednie do utworzenia pojedynczych warstw. Wstążkami można ozdabiać tradycyjne jajka nie farbowane, malowane w cebulniku, malowane farbkami do jajek, a także pisanki z drewna, ze styropianu.

Gumki, albo wstążki trzeba pociąć na kawałki, których długość będzie odpowiednia do rozmiarów pisanek. Na wewnętrznej stronie wstążki/gumki trzeba nanieść klej w postaci małych kropek. Każde jajko trzeba owinąć wstążką i pozostawić do wyschnięcia kleju.

Takie pisanki mogą być bardzo ładnym prezentem wielkanocnym. Można nawet zawiesić je na tasiemkach z kokardkami, na gałązkach w bukietach wielkanocnych, albo jako dekoracje w oknach.

1 comment

  1. Anatol81

    Wszystkie metody do tej pory zawodziły, a to przyniosło skutek! Jestem bardzo wdzięczna i usatysfakcjonowana! całuski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.