Ozdoby wielkanocne: słoneczniki namalowane na pisankach

Bardzo pięknie wyglądają słoneczniki malowane na obrazach, a także na pisankach. Na skorupkach jajek można tworzyć piękne kompozycje kwiatowe.

Przygotuj wydmuszki, przewierć przez jajka dwa otworki, które będą służyły do zawieszania jajek na sznurkach, albo dekoracyjnych kokardkach. Na powierzchniach jajek rozrysuj ołówkiem wzory z kwiatami, które będziesz później malować pędzelkami i farbami.

Szkic ołówkiem może przedstawiać na przykład bukiet ze słonecznikami, albo kwiaty rozmieszczone luzem z liśćmi w regularnych, lub nieregularnych odstępach na powierzchniach jajek. Można malować bardzo skomplikowane, misterne, dokładnie wykonane obrazy z kwiatami na pisankach, albo proste wzory kwiatowe.

Obrazki na pisankach można malować farbami akrylowymi, albo olejnymi. Używaj dość gęstych farb akrylowych, aby nie spływały po powierzchni jajka. Warto nałożyć kilka warstw farby akrylowej, aby kolory były bardziej intensywne, a cały obrazek bardziej wyrazisty.

Każdą nową warstwę farby należy nakładać na jajko, jeśli poprzednia warstwa wyschła. Wzory ze słonecznikami wyglądają bardzo dekoracyjnie i elegancko. Komplet pisanek z wzorami kwiatowymi może być pięknym prezentem z okazji Wielkanocy dla znajomych, rodziny, albo przyjaciół.

3 comments

  1. Lambert86

    Okazuje się, że sieć służy nie tylko do rozrywki i niepoważnych rzeczy, jak do tej pory sądziłem. Byłem uparty i zawsze radziłem sobie sam. Jednak do użycia porady z sieci namówiła mnie córka. Trochę czasu jej to zajęło, ale teraz jest dumna że udało jej się mnie do tego przekonać. Faktycznie, skorzystałem z porady i jestem bardzo usatysfakcjonowany. Dziękuję serdecznie. pozdrawiam

  2. Beniamin

    Zanim się spróbuje, warto poznać opinie pozostałych osób. Na swoje nieszczęście wyjątek ludzi idzie drogą na skróty i od razu poszukuje rozwiązania w Internecie. Co się okazuje, ten pełen jest głupstw. Nie polecam! buziaki

  3. LUCJAN

    Zastanawiam się, czy nie zgłosić tego gdzieś. To, co publikuje ta strona woła o pomstę do nieba. Ludzie szukają w sieci porady i liczą, że ją odkryją a tu co ?? Twórca powinien się wstydzić, że coś takiego zostało w ogóle opublikowane. Pozdr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.