Ozdoby wielkanocne: wykonanie drzewka wielkanocnego z mchu

Drzewko z mchu może wyglądać pięknie na stole wielkanocnym, albo na parapecie okna. Wykonanie takiego drzewka jest bardzo proste.

Przedmioty, które są potrzebne do wykonania drzewka to: stożek ze styropianu, sztuczny mech, doniczka, klej szybkoschnący, albo w pistolecie, gąbka florystyczna, patyk, nóż. Patyk trzeba zaostrzyć w szpic i nadziać na niego stożek styropianowy.

Następnie przyklej klejem mech do stożka. Nakładaj go dużo to znaczy tyle, aby nie było widać stożka pod spodem. Mocno dociśnij, aby klej dobrze „chwycił”. Pozostaw do momentu wyschnięcia kleju. Następnie włóż gąbkę florystyczną do doniczki. Wytnij ją w taki sposób, aby pasowała. Wbij w gąbkę drzewko, a później przykryj mchem.

Taki komplet dekoracji będzie wyglądał bardzo pięknie. W pobliżu kompozycji można ułożyć kolorowe pisanki w koszyczku, a także dwa, lub trzy dekoracyjne ptaszki z piórkami i ręcznie malowane. Pisanki mogą być pomalowane na różne wesołe kolorki, na przykład: jasny zielony, błękitny, różowy, pomarańczowy, żółty, złoty, srebrny.

1 comment

  1. Lasota88

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.