Piękne stopy

  • Written by:
  • 1 Reply

Popękane pięty to poważny problem wielu kobiet. W lecie wyglądają nieestetycznie, bolą, są piekące i zaczerwienione. Jeśli pięty są popękane, można moczyć je w ciepłej papce, wykonanej z siemienia lnianego.

Taki zabieg trzeba stosować codziennie, przez tydzień. Skóra popękana na piętach może być usunięta z nich w czasie ciepłej kąpieli z dodatkiem kilku kropel olejku kąpielowego i kilku łyżek stołowych soli kąpielowej. Starą, popękaną skórę, jeśli nie występuje krwawienie i nie ma głębokich ran, można usunąć masując stopy specjalną szczoteczką z włókna sztucznego.

Popękaną skórę można też usunąć ze stóp, poprzez przykładanie do nich młodych liści babki lancetowatej, dokładnie umytej. Babkę lancetowatą trzeba przyłożyć na noc, przed snem do pięt i założyć bawełniane skarpetki. Na popękaną skórę stóp bardzo dobrze działa okład z wazeliny, nacieranie stóp tłustym kremem, albo kąpiel w oliwie. Do wykonania kąpieli w oliwie potrzebna jest mała miseczka z gorącą wodą, do której wlewamy 9 łyżek stołowych oliwy, która wspaniale odżywi i natłuści skórę zmęczonych, popękanych stóp.

1 comment

  1. agrypina

    Wszystkie metody dotychczas zawodziły, a to przyniosło skutek! Jestem niezmiernie wdzięczna i zadowolona! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.