Pielęgnowanie pękających pięt

Pękające pięty to poważny problem kobiet i mężczyzn, szczególnie w czasie ciepłych, letnich dni. Skóra pięt może pękać, jeżeli jest zbyt sucha, w przypadku nadwagi, albo używania niewłaściwego obuwia. Pęknięcia stóp na skórze pięt wyglądają jak płytkie uszkodzenia naskórka. Jeśli pęknięcia są na poziomie warstwy rogowej skóry, nie ma nieprzyjemnych dolegliwości.

Natomiast jeżeli pęknięcia sięgają głębiej, czyli docierają do skóry właściwej, wtedy bolesny jest każdy krok, wykonany chorą stopą. Uszkodzone pięty mogą nawet krwawić, albo ropieją. Przez popękaną skórę stóp mogą wnikać niebezpieczne bakterie i wirusy. Wtedy może łatwo pojawić się zakażenie i inne kłopoty zdrowotne. W takiej sytuacji koniecznie trzeba skorzystać z wizyty u lekarza, najlepiej dermatologa.

Jeśli kobieta chce założyć sandałki, albo klapki, musi zadbać o ładny wygląd stóp. Skórę stóp należy pielęgnować odpowiednimi kosmetykami, aby pozbyć się brzydkich i bolących pęknięć na stopach. Warto smarować je oliwką, tłustymi i nawilżającymi kremami. Codziennie można połknąć też jedną tabletkę witaminy A+E, która jest dostępna w aptekach bez recepty i poprawia wygląd skóry.

1 comment

  1. arkadiusz

    To się do niczego nie nadaje, nie pomaga. Nie korzystajcie! Czuję się oszukana, a szukałam pomocy. Siemka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.