Pisanki wielkanocne wykonane metodą decoupage

W różnych kolorowych gazetach można znaleźć nadruki kwiatów, które nadają się doskonale do wykonania pisanek metodą decoupage.

Takie pisanki można położyć w koszyczku, w miseczce, można też je powiesić na gałązkach w bukiecie wielkanocnym. Do wykonania jajek metodę decoupage potrzebne są: surowe jajka; gotowe, kolorowe kwiaty z papieru; klej do decoupage, albo do tapet; lakier decoupage.

Surowe jajko trzeba umyć w ciepłej, ale nie gorącej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń, aby usunąć wszystkie zabrudzenia i bakterie. Następnie jajko należy wytrzeć delikatnie papierem i zrobić z niego wydmuszkę, czyli należy wykonać otwory na dwóch czubkach jajka i wydmuchać zawartość jajka do miski.

Później umyj jajko, najlepiej przelej strumień wody przez otwór w jajku, aby usunąć dokładnie całą zawartość jajka. Odłóż jajko do wyschnięcia. Można ułożyć jajko otworem do dołu, aby woda całkowicie wypłynęła z jajka, a następnie powycinaj dokładnie zebrane kwiaty.

Kwiatki smaruj klejem do tapet, a następnie przyklejaj je do wydmuszki. Kwiatki powinny dokładnie przylegać do skorupki. Jeśli okleisz już całe jajko; pozostaw klej do wyschnięcia, a później pomaluj całość lakierem bezbarwnym do decoupage. Jajka będą wyglądały bardzo ładnie jak wyschną.

2 comments

  1. Bogumil84

    Do tej pory żyłam w przekonaniu, że korzystanie z internetowych porad to nieroztropność i dziecinada. Jak bardzo byłam w błędzie! Nikt nie był w stanie mi doradzić, a tutaj porada się znalazła. Jestem bardzo wdzięczna, będę polecać innym! Siemka

  2. ZUZANNA

    Wszystkie metody do tej pory zawodziły, a to pomogło! Jestem bardzo wdzięczna i szczęśliwa! Pozdr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.