Preparat emulsyjny do zwalczania owadów

Preparaty emulsyjne są przeznaczone do zwalczania owadów, znajdujących się w pomieszczeniach: do likwidacji prusaków, karaluchów, much, komarów, mrówek faraona, a także rybików cukrowych i innych.

Z powodu toksyczności takich preparatów nie należy stosować w budynkach mieszkalnych, w szpitalach, w żłobkach, w przedszkolach, w domach opieki społecznej, w magazynach żywnościowych. Wyjątkami są okresy remontu, kiedy w pomieszczeniach nie przebywają ludzie.

Preparaty takie można stosować do dezynsekcji budynków wolnostojących i niezamieszkałych. Aby prawidłowo przeprowadzić dezynsekcję, przed przeprowadzeniem zabiegu z pomieszczeń trzeba usunąć wszystkie osoby oraz zwierzęta, a także produkty spożywcze, naczynia kuchenne, jak również stołowe.

Należy też pozamykać szczelnie drzwi, okna, jak również wyłączyć wentylację oraz uszczelnić wszystkie szczeliny, przez które stworzone pary mogłyby przedostać się z pomieszczenia. Płynem trzeba opryskiwać wszystkie miejsca gromadzenia i gnieżdżenia się owadów. Przygotowanie emulsji wodnej należy wykonać bardzo starannie.

Taki preparat działa intensywnie jako trucizna oddechowa. Zabieg należy wykonać zaraz po przygotowaniu cieczy użytkowej, ponieważ przechowywana ciecz traci swoją aktywność. Trzeba przygotować tylko taką ilość cieczy, jaka jest potrzebna do wykonania oprysku.


Komentarze (1)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 2.3 / 5 (3 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

W Internecie non stop rodzą się strony z pseudo-radami i potem są skutki jakie są. Jeślido opracowywania tekstu i radzenia komuś siada osoba, która się w ogóle w temacie nie orientuje, to mamy klops. Tylko szkoda że cierpiąci , którzy takim pożal się Boże fachowcom wierzą i myślą, że to co rozpowszechniają jest niekłamane. pozdrawiam

5 września 2012 o 00:00 Lambert1986
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu