Preparat emulsyjny do zwalczania owadów

  • Written by:
  • 1 Reply

Preparaty emulsyjne są przeznaczone do zwalczania owadów, znajdujących się w pomieszczeniach: do likwidacji prusaków, karaluchów, much, komarów, mrówek faraona, a także rybików cukrowych i innych.

Z powodu toksyczności takich preparatów nie należy stosować w budynkach mieszkalnych, w szpitalach, w żłobkach, w przedszkolach, w domach opieki społecznej, w magazynach żywnościowych. Wyjątkami są okresy remontu, kiedy w pomieszczeniach nie przebywają ludzie.

Preparaty takie można stosować do dezynsekcji budynków wolnostojących i niezamieszkałych. Aby prawidłowo przeprowadzić dezynsekcję, przed przeprowadzeniem zabiegu z pomieszczeń trzeba usunąć wszystkie osoby oraz zwierzęta, a także produkty spożywcze, naczynia kuchenne, jak również stołowe.

Należy też pozamykać szczelnie drzwi, okna, jak również wyłączyć wentylację oraz uszczelnić wszystkie szczeliny, przez które stworzone pary mogłyby przedostać się z pomieszczenia. Płynem trzeba opryskiwać wszystkie miejsca gromadzenia i gnieżdżenia się owadów. Przygotowanie emulsji wodnej należy wykonać bardzo starannie.

Taki preparat działa intensywnie jako trucizna oddechowa. Zabieg należy wykonać zaraz po przygotowaniu cieczy użytkowej, ponieważ przechowywana ciecz traci swoją aktywność. Trzeba przygotować tylko taką ilość cieczy, jaka jest potrzebna do wykonania oprysku.

1 comment

  1. Lambert1986

    W Internecie non stop rodzą się strony z pseudo-radami i potem są skutki jakie są. Jeślido opracowywania tekstu i radzenia komuś siada osoba, która się w ogóle w temacie nie orientuje, to mamy klops. Tylko szkoda że cierpiąci , którzy takim pożal się Boże fachowcom wierzą i myślą, że to co rozpowszechniają jest niekłamane. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.