Pułapki dla szczurów

  • Written by:
  • 1 Reply

Do likwidowania szczurów stosuje się wiele różnych typów pułapek. Najbardziej prymitywne pułapki to takie, do których można łapać wszystkie gatunki gryzoni. Są to naczynia (pojemniki) z gładkimi ściankami, które należy wkopać w ziemię otworami do góry.

W takim celu najczęściej używane są naczynia z blachy, które mają kształt stożka, albo cylindra, lub rur PCV. Średnica tych naczyń nie powinna być mniejsza, niż 12 cm – 13 cm, a ich wysokość do 50 cm. Jako pułapki można też stosować wysokie naczynia szklane. Ściany takiego naczynia można posmarować olejem jadalnym.

Zapach oleju zwabia szkodniki, a ścianki naczynia są dodatkowo bardziej śliskie. Na dno takich naczyń można też włożyć przynęty. Lepsze efekty można uzyskać, dzięki wkopaniu cylindra w dno rowka chwytnego, którego szerokość jest taka sama, jak średnica naczynia.

Pułapki trzeba koniecznie sprawdzać co jakiś czas, a także wymieniać przynęty, usuwać martwe szkodniki, jak również obsypaną ziemię. Należy też na bieżąco wymieniać uszkodzone pojemniki.

1 comment

  1. Waclaw1989

    Okazuje się, że Internet służy nie tylko do rozrywki i infantylnych rzeczy, jak do tej pory sądziłem. Byłem uparty i zawsze dawałem sobie radę sam. Jednak do zaczerpnięcia rady z Internetu namówiła mnie córka. Trochę czasu jej to zajęło, ale teraz jest dumna że udało jej się mnie do tego przekonać. Istotnie, skorzystałem z porady i jestem bardzo zadowolony. Dziękuję serdecznie. całuski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.