Sposób na zaczerwienienia skóry

Sposób na zaczerwienienia skóry jest różny dla każdego ich rodzaju. Zależny jest również od etiologii i charakteru zaczerwienienia- czy są to przebarwienia, reakcje nadwrażliwości, rozszerzone naczynka czy odpowiedź na panujące warunki atmosferyczne.

Jeśli mamy do czynienia ze skórą naczynkową konieczne jest używanie kosmetyków – kremów i żelów, przeznaczonych specjalnie dla tego rodzaju cery. Jeśli zaczerwienia są wynikiem panujących aktualnie warunków pogodowych, tym, co należy zrobić, to chronić skórę zanim owe zaczerwienienia się pojawią. Służą do tego celu kremy z wysokim filtrem oraz chroniące przed mrozem i zimnym wiatrem.

Zaczerwienienia skóry mogą również wynikać z nadwrażliwości na pewien rodzaj substancji lub powstawać w wyniku podrażnień. Należy więc sprawdzić dokładnie jaki czynnik wywołuje ową nadwrażliwość i wyeliminować go w miarę możliwości na stałe.

Marka Clinique ma natomiast w swojej ofercie całą linię kosmetyków Redness Solution, które pomagają walczyć z zaczerwienieniami i przebarwieniami, a nowość w postaci od niedawna obecnego na rynku pudru, nie bezpodstawnie została nazwana „perłą dermatologii kosmetycznej”. Pozwala ona bowiem skutecznie korygować zaczerwienienia twarzy, czyniąc ich niewidocznymi oraz jednocześnie jeśli to możliwe w danym przypadku zapobiegać ich powstawaniu.


Komentarze (2)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 2.7 / 5 (3 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Zanim się skorzysta, wskazane jest zdobyć opinie innych osób. Na swoje nieszczęście część ludzi idzie drogą na skróty i od razu poszukuje rady w necie. A jak widać, ten pełen jest absurdów. Nie polecam! pozdro

13 maja 2011 o 00:00 Marlena

To się do niczego nie nadaje, nie niesie pomocy. Nie korzystajcie! Czuję się oszukana, a szukałam porady.

9 października 2012 o 00:00 Wlodzimierz1983
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu