Sposoby likwidacji muszek owocowych

Muszki owocowe można zlikwidować przy pomocy różnych środków owadobójczych, a także urządzeń odstraszających, albo ewentualnie przy pomocy kleistej, szarej taśmy. Skutecznym sposobem zabezpieczenia mieszkań przed muszkami owocówkami jest zastosowanie siatki, którą można umieścić w oknach.

Siatki przeciwko owadom – moskitiery są dostępne w trzech kolorach: biały, szary, czarny. Taka siatka odgradza owadom drogę wejścia do mieszkania. Siatka nie zmniejsza dopływu światła do mieszkania, bo jest dość przeźroczysta.

Siatka tego rodzaju nie wydziela też szkodliwych substancji, powala zmniejszyć dostęp pyłków i kurzu do alergików. Muszki owocowe są bardzo często spotykane w miejscach, gdzie rozkładają się substancje roślinne.

Muszki owocowe mogą być w fermentujących owocach w winiarniach, w browarach, w kwaszarniach ogórków, w zakładach kupujących i przetwarzających owoce. Przylatują też do domów i przebywają w mieszkaniach. Innymi miejscami, w których rozwijają się szkodniki są pojemniki na śmieci, które są brudne i nieregularnie opróżniane.

Pojemniki na śmieci trzeba często opróżniać, a także dbać o to, aby ciągle były przykryte. Po każdorazowym opróżnieniu pojemniki trzeba umyć, aby na dnie nie pozostały żadne nieczystości.


Komentarze (3)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 4.0 / 5 (2 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Jeśli szukacie w istocie profesjonalnej porady, skierujcie się do profesjonalisty, który się zna na temacie. Bo nie wiadomojest kto siedzi po drugiej stronie i wypisuje brednie, które później ktoś rozpowszechnia w necie ( a może że jest to jedna i ta sama osoba). My poprzez klikanie ułatwiamy im zarobek, a oni tylko na to czekają. Nigdy więcej! pozdro

17 lutego 2011 o 00:00 KAJETAN

Okazuje się, że Internet służy nie tylko do rozrywki i niepoważnych rzeczy, jak do tej pory uważałem. Byłem uparty i zawsze radziłem sobie sam. Ale do wykorzystania rady z sieci namówiła mnie córka. Trochę czasu jej to zajęło, ale teraz jest dumna że udało jej się mnie do tego namówić. Rzeczywiście, skorzystałem z porady i jestem bardzo zadowolony. Dziękuję serdecznie. całuski

14 marca 2012 o 00:00 Konstanty1984

To się do niczego nie przydaje, nie niesie pomocy. Nie próbujcie! Czuję się okłamana, a szukałam rady. całuski

27 maja 2012 o 00:00 Teodor90
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu