Sposoby na katar u dziecka

Dokładni wiemy o tym, że nawet dla dorosłych katar, czyli nieżyt nosa, jest ciężkim schorzeniem ze względu na to, że uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie, odbiera apetyt, a często wręcz chęć do życia i wyjścia z domu. Nietrudno więc wyobrazić sobie, jak wielkim problemem będzie cieknący z zatkany nos dla małego dziecka, zawłaszcza jeżeli połączony jest z bolącą od zatok głową.

Nie warto czekać, aż u naszego dziecka katar rozwinie się w pełni, kiedy tylko zorientujemy się, że zaczyna ono pociągać nosem i marudzić, nadchodzi czas na nasze działanie.

Skarżącemu się na uczucie dyskomfortu w nosie dziecku najlepiej tego samego dnia wieczorem zrobić gorącą kąpiel, a do wody dodać olejek eteryczny, najlepiej o aromacie sosnowym. Po kąpieli od razu nakładamy malcowi na nogi ciepłe i grube skarpety, po czym kładziemy go do łóżka, żeby się wygrzał, przed zaśnięciem podając mu jeszcze herbatę z miodem oraz cytryną, sok malinowy, albo także napar z lipy, którzy działa napotnie i będzie bardzo dobry w takiej sytuacji.

Dodatkowo starszemu dziecku podawać można witaminę C, Rutinoscorbin, a także wapno, najlepiej w postaci tabletek musujących. Niebagatelną rolę odegrają z pewnością krople do nosa, gdyż najmłodsze dzieci będą miały wielkie problemy z oddychaniem przez usta, zwłaszcza niemowlaki karmione piersią. Ponieważ kropli używać można tylko u starszych dzieci i to jedynie przez kilka dni, warto także zaopatrzyć się w specjalną odciągarkę do dziecięcego noska.

 

1 comment

  1. dariusz

    W necie non stop powstają witryny z pseudo-poradami i później są skutki jakie są. Jeżelido tworzenia tekstu i radzenia komuś siada osoba, która się w najmniejszym stopniu w tematyce nie orientuje, to mamy bigos. Tylko szkoda że cierpiąci , którzy takim pożal się Boże specjalistom wierzą i ufają, że to co rozpowszechniają jest niekłamane. Pozdr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.