Szablon wielkanocny – króliczek z pisanką

Do wykonania szablonu wielkanocnego króliczka z pisanką potrzebne są: dwie białe kartki w formacie A4, patyk do szaszłyków, nożyczki, klej, ołówek, farby akrylowe, lakier bezbarwny.

Na kartce papieru A4 narysuj ołówkiem króliczka z pisanką. Na drugiej kartce narysuj dokładnie takiego samego króliczka. Wytnij nożyczkami dokładnie dwa króliki. Pomaluj farbkami wycięte króliczki. Możesz nałożyć kilka warstw farby akrylowej, aby obrazek był bardziej wyrazisty, a kolory mocniejsze.

Zaznacz wąsy, oczy, sierść królików. Pomaluj starannie pisankę na przykład żółtą farbą. Na żółtej pisance możesz namalować czerwone kwiatki z zielonymi listkami. Kontury można ozdobić złotą farbą akrylową. Zaczekaj aż farba dokładnie wyschnie.

Następnie pomaluj króliczki bezbarwnym lakierem, dzięki temu kolory na nich będą bardziej wyraźne, mocniejsze, a króliczki będą błyszczące. Teraz posmaruj wewnętrzną powierzchnię króliczków klejem, a także część patyczka. Włóż patyk pomiędzy dwa króliki, złóż je razem.

Wzory namalowane farbami muszą być na zewnątrz i dobrze widoczne. Sklej razem wszystkie trzy elementy i poczekaj aż klej dobrze wyschnie. Taki królik wielkanocny z pisanką może być pięknym prezentem. Na pewno dzieci bardzo chętnie zajmą się wykonaniem wielkanocnego królika z pisanką.

3 comments

  1. BONA

    W necie nieprzerwanie powstają strony z pseudo-radami i potem są skutki jakie są. Jeślido tworzenia tekstu i radzenia komuś siada osoba, która się absolutnie w tematyce nie orientuje, to mamy bigos. Tylko szkoda że ubolewająci , którzy takim pożal się Boże specjalistom wierzą i sądzą, że to co podają do wiadomości jest autentyczne. pozdrawiam

  2. Rudolf1984

    Nieprawdopodobne, ale kolejny raz sieć ratuje mi życie. To naprawdę kopalnia wiedzy i cudownych rad. Nie potrafię sobie wyobrazić, jak kiedyś ludzie sobie radzili :). Dziękuję w imieniu swoim i koleżanki. Siemka

  3. Aniela

    Zanim się skorzysta, wskazane jest poznać przekonania pozostałych ludzi. Na swoje nieszczęście część osób idzie drogą na skróty i od razu szuka rozwiązania w sieci. Co się okazuje, ten pełen jest głupstw. Nie polecam! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.