Tłusta plama na meblach – jak usunąć

Tłuste plamy to jedne z naczęstszych plam, z jakimi mamy do czynienia. Na szczęście łatwo się z nimi uporać.

Jeżeli tłusta plama pojawiła się na drewnianym meblu i jeżeli jest jeszcze stosunkowo świeża, to posyp ją grubą warstwą soli lub talku i pozostaw tak na conamniej 25 godziny.

Następnie usuń sól lub talk z tłustej plamy (a raczej jej pozostałości) i wypoleruj to miejsce miękką szmatką.

Stare tłuste plamy są neico trudniejsze do usunięcia. Skutecznie usunie je jednak masa złożona z magnezji i terpentyny. Należy papkę równo nałożyć na plamę i poczekać, aż zupełnie wyschnie. Kiedy jest już sucha, usuń ją i wypoleruj to miejsce szmatką (na przykład wełnianą). Może się zdarzyć, że zabieg trzeba powtórzyć.

3 comments

  1. wirgiliusz

    Nieprawdopodobne, ale kolejny raz Internet ratuje mi życie. To naprawdę kopalnia wiedzy i wspaniałych porad. Nie nie wyobrażam sobie, jak kiedyś ludzie sobie radzili :). Dziękuję w imieniu swoim i koleżanki. Siemka

  2. konstantyn

    Na moje nieszczęście znalazłam tę stronę i użyłamporady. Liczyłam, że faktycznie przyniesie mi pomoc, jednak jest jeszcze gorzej! Kochani, nie korzystajcie bo będziecie żałować podobnie jak ja! Pozdrawiam

  3. queen_mal

    Słyszałam, że terpentyna przyciemnia potrkatowane nią drewno. A więc wywabiając nią plamę, przypuszczam, możemy stworzyć nową >>> może stąd wynika porażka Pani z drugiego komentarza. Niemniej jednak wciąż nie wiem co zrobić z moją plamą… aceton, benzyna?? Co myślicie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.