Trawy ozdobne do ogrodów

Trawy ozdobne są bardzo chętnie wykorzystywane w ogrodach przez ogrodników. Dekoracyjne trawy powodują, że ogrody wyglądają lekko i nowocześnie. Trawy mogą być pięknymi dekoracjami ogrodów latem, jesienią, zimą, wiosną.

Zachwycające są ich zróżnicowane kolory i kształty. Trawy mogą mieć kolory żółci, czerwieni, brązu, a nawet liście w paski. Różnorodność kwiatostanów traw pozwala tworzyć z nich bardzo ciekawe kompozycje w ogrodach.

Trawy są bardzo odporne na zmiany pogody, na susze, mrozy. Trawy dekoracyjne nadają się doskonale do sadzenia w pobliżu oczek wodnych. Bardzo ładnie wyglądają jako dodatek do bukietów oraz do kwiatów suszonych.

Najlepiej wyglądają w miejscach jasnych i ciepłych, w dużych ogrodach, gdzie można wyeksponować ich piękno. Trawy dekoracyjne mogą być też wspaniałą ozdobą małych ogródków, albo tarasów. Trawy powinny rosnąć w pełnym słońcu, aby zachować odpowiedni pokrój, a także ładne kolory.

Bardzo dobrze czują się w miejscach bogatych w podłoże próchniczne. Trawy mogą rosnąć wiele lat w tym samym miejscu. Trawy można sadzić wyłącznie same, albo łączyć z innymi roślinami, przykładowo funkiami, albo rozchodnikami. Bardzo ładnie wyglądają trawy w pobliżu kamieni, a także w pobliżu drewna.

3 comments

  1. Anastazja1989

    Jeśli poszukujecie faktycznie kompetentnej porady, zwróćcie się do fachowca, który się zna na temacie. Bo zagadkąjest kto siedzi po drugiej stronie i wymyśla dyrdymały, które później ktoś rozpowszechnia w necie ( a może że jest to jedna i ta sama osoba). My poprzez wchodzenie na stronę ułatwiamy im zdobycie pieniędzy, a oni tylko na to czekają. Nigdy więcej! pozdro

  2. Anastazy1979

    Myślę sobie, czy ktoś robi sobie żarty, ale jeśli tak, to z całą pewnością ma rewelacyjny ubaw po pachy! Żałuję, że tu trafiłem i dałem wiarętym bzdurom! Dno, dno i wodorosty! Siemka

  3. Egon1980

    Nieprawdopodobne, ale kolejny raz sieć ratuje mi życie. To serio kopalnia wiedzy i wspaniałych rad. Nie nie wyobrażam sobie, jak kiedyś ludzie sobie radzili :). Dziękuję w imieniu swoim i znajomej. uściski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.