Układanie bukietów

Układanie bukietów może być sztuką tak, jak malowanie pięknych obrazów. Przydatnym elementem, wykorzystywanym przez florystów do tworzenia bukietów są specjalne, elastyczne siatki z oczkami w różnych wielkościach. Siatkę można dowolnie przycinać.

Przycięty fragment siatki należy zgnieść, kształtując z niej kulę, albo rulon, walec, a później trzeba ją włożyć do wazonu. Siatka, która jest umieszczona w otworze wazonu, może służyć jako kratownica, która pozwala zaczepić na niej kwiaty z krótkimi łodygami.

Siatki można ukryć w wazonie, przykrywając je liśćmi. Nie należy eksponować tych siatek, nie powinny być widoczne poprzez szkło wazonu, może to wyglądać nieestetycznie. Siatki można stosować raczej w dużych wazonach, ponieważ zajmują dużo miejsca.

Kwiaty egzotyczne, na przykład: storczyki, anturium, strelicje wyglądają bardzo ładnie w wazonach metalowych, srebrnych, albo ceramicznych. Rośliny niskie, z krótkimi łodygami należy umieszczać w niewysokich, płaskich pojemnikach.

Mogą to być na przykład: małe wazoniki, lub płaskie miseczki. Asymetryczne kształty wazonów można podkreślić dzięki asymetrycznym ułożeniom bukietów. Ciekawy efekt można uzyskać przez ustawienie w takim wazonie roślin powyginanych, z nieregularnymi łodygami i gałęziami.


Komentarze (1)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 4.0 / 5 (3 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Na moje nieszczęście znalazłam tę witrynę i użyłamporady. Sądziłam, że istotnie pomoże, ale jest jeszcze gorzej! Drodzy, nie próbujcie bo będziecie pluć sobie w brodę podobnie jak ja! buziaki

3 września 2011 o 00:00 HERON
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu